У Нігерії побудують один з найбільших нафтопереробних заводів в світі

У Нігерії побудують один з найбільших нафтопереробних заводів в світі

На будівництво мільярдер Данготе витратить близько $10 млрд

У Нігерії побудують один з найбільших нафтопереробних заводів в світі
Фото Shutterstock

Мільярдер Аліко Данготе, який є найбагатшою людиною Африки, планує побудувати в Нігерії один із найбільших нафтопереробних заводів у світі за $10 млрд, повідомляє агентство Bloomberg.

Завод розташують неподалік міста Лагоса. Проект планують закінчити до 2020 року. Саме тоді він і вийде на повну потужність, яка складатиме переробку  650 тис. барелів на добу.

«Людям все ще складно повірити, що ми можемо все зробити у сплановані терміни і в рамках бюджету, – сказав він в інтерв'ю Bloomberg. – Але я вірю, що ми зможемо. Проектів такого масштабу досі було небагато».

Запланований обсяг виробництва бензину на НПЗ складає близько 50 млн л/д, дизельного пального – 15 млн л/д.

Сьогодні Нігерія споживає близько 35 млн літрів бензину на добу, тож надлишки експортуватимуть.

Статок Данготе оцінюється в $12,2 млрд. Мільярдер займається виробництвом цементу торгівлею цукром, борошном та іншими сільськогосподарськими товарами.

Тим часом, нагадаємо, що світові ціни на нафту коливаються у зв'язку з санкціями США проти Ірану, перебоями в експорті нафти з інших країн та торговою війною між Америкою та КНР.

В Україні ж розпочалася чергова експедиція з пошуку нафти в Чорному морі.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло