mind
Російський Сбєрбанк і ВТБ отримають акції великого хорватського ритейлера Agrokor

Російський Сбєрбанк і ВТБ отримають акції великого хорватського ритейлера Agrokor

Сбєрбанк і ВТБ домовилися про покупку 46% акцій найбільшої приватної компанії на Балканах - хорватського продуктового ритейлера Agrokor

Російський Сбєрбанк і ВТБ отримають акції великого хорватського ритейлера Agrokor
фото Shutterstock

Російськи банки Сбєрбанк і ВТБ здійснять купівлю 46% акцій найбільшої приватної компанії на Балканах – хорватського продуктового ритейлера Agrokor, повідомляє Inventure.

Продаж акцій Agrokor пройде в рамках реструктуризації та врегулювання корпоративного боргу Agrokor. Загальна заборгованість Сбєрбанку Agrokor становить близько 1,1 млрд євро, ВТБ – близько 300 млн євро.

За операцію, яка передасть компанію в руки кредиторів і власників бондів, проголосували власники 80% частини боргу. Сбєрбанк в результаті реструктуризації стане найбільшим власником компанії з часткою 39%, частка ВТБ складе близько 7%.

На початку 2017 року хорватський ритейлер Agrokor об'єднував більше 20 компаній з активами в Хорватії, Словенії, Сербії, Боснії і Герцеговині та Угорщині; річна виручка становила $7 млрд.

Як зазначається, на 2017 рік, в холдинг Agrokor входило 107 компаній. Аудит, замовлений надзвичайною адміністрацією в 2017 році, показав чистий збиток концерну в розмірі $1,73 млрд за 2016 рік. Виявилося, що звітність групи недостовірна, розплачуватися з банками і постачальниками їй нічим. Слід також зазначити, що Хорватія прийняла спеціальний закон для підтримки компанії.

Нагадаємо, Сбєрбанк отримав ТЦ «Магелан» як заставу за борги в $68 млн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті