mind
Заморожена малина та часник: що рекомендує експортувати українським виробникам ЄБРР

Заморожена малина та часник: що рекомендує експортувати українським виробникам ЄБРР

Експерти ЄБРР і FAO оприлюднили рейтинг продуктів із найбільшим експортним потенціалом для України

Заморожена малина та часник: що рекомендує експортувати українським виробникам  ЄБРР
Фото: pixabay.com

Експерти проекту Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Продовольчої сільськогосподарської організації ООН (FAO) оприлюднили рейтинг продуктів із найбільшим експортним потенціалом для України. Про це повідомляє Liga.net.

Згідно з повідомленням, у топ-10 увійшли заморожена малина, заморожена ожина, очищений волоський горіх, тепличні томати, лохина, нелущений волоський горіх, суниця садова заморожена, черешня, огірки тепличні, часник, броколі заморожена, кольорова капуста заморожена і яблука. 

Рейтинг складався  у процесі оцінки основних категорій овочів і фруктів, які можуть вирощуватися в умовах України. В рамках рейтингового аналізу кожна з категорій отримувала певну кількість балів за такими критеріями: рівень технологій вирощування в Україні, кліматичні переваги, питома вага витрат на робочу силу, транспортабельність продукції, досвід експорту з України, зростання внутрішнього ринку, транспортні витрати в собівартості виробництва, зростання світового ринку та його ємність.

Раніше повідомлялосья, що протягом січня – квітня 2018 року зовнішньоторговельний обіг аграрних та харчових товарів між Україною та країнами Європейського союзу збільшився майже на 14% – до $2,8 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті