Рада прийняла закон про зміну правил використання земельних масивів
Спецпроєкт
Трансформації бізнесу

Рада прийняла закон про зміну правил використання земельних масивів

«За» проголосувало 236 народних депутатів

Рада прийняла закон про зміну правил використання земельних масивів
Фото Shutterstock

У вівторок Верховна Рада прийняла закон №6049-д, спрямований на вирішення питання колективної власності на землю, вдосконалення правил землекористування в масивах і стимулювання зрошення, у другому читанні і в цілому, повідомляє Інтерфакс-Україна.

За прийняття документа проголосувало 236 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів. Закон набирає чинності з 1 січня наступного року.

Законопроект вводить поняття масиву земель сільсько-господарського призначення. В рамках таких масивів аграрії отримають можливість обмінюватися ділянками, укладати договори суборенди без згоди орендодавців, орендувати польові дороги і оптимізувати площі в обробці. Аграрії, які володіють або користуються більше 75% масиву, будуть мати переважні права перед іншими користувачами масиву.

Законопроект також визначає порядок інвентаризації земельних ділянок, яка передбачена перед створенням масивів. Як передбачається, вона буде сприяти наповненню Державного земельного кадастру. Її результати будуть затверджуватися органами місцевого самоврядування.

У частині меліорації земель документ передбачає захист прав аграріїв, які покращують і відновлюють гідротехнічні меліоративні системи. Крім того впроваджується механізм постійних або строкових земельних сервітутів для здійснення заходів по меліорації земель, які можуть встановлюватися як договором, так і за рішенням суду.

Відзначається, що користувачі земельних ділянок, на яких здійснюється гідротехнічна меліорація, мають право вимагати компенсацію витрат з гідротехнічної меліорації суміжних земельних ділянок від їх власників або користувачів.

Нагадаємо, що Верховна Рада також прийняла закон про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції (№5448-д) в другому читанні і вцілому.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті