Рада ухвалила закон про маркування органічної продукції

Рада ухвалила закон про маркування органічної продукції

«За» проголосувало 237 народних депутатів

Верховна Рада прийняла закон про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції (№5448-д) в другому читанні і вцілому. Про це пише Інтерфакс-Україна.

«За» проголосувало 237 народних депутатів.

Законопроектом пропонується ввести штраф за реалізацію продукції з органічним державним логотипом при відсутності сертифіката для юросіб – в розмірі восьми мінімальних заробітних плат (МЗП), для фізосіб-підприємців – у розмірі п'яти МЗП.

Оплата послуг з проведення сертифікації органами сертифікації здійснюється на договірних засадах. Термін дії сертифіката органічного виробництва та обігу складає 15 місяців з дати його видачі.

Очікується, що реалізація положень закону сприятиме підвищенню конкурентоспроможності вітчизняної органічної продукції та розширенню зовнішніх ринків її збуту. Крім цього, буде гарантувати споживачам впевненість в продуктах, маркованих як органічні, матиме позитивний вплив на захист операторів органічного ринку від недобросовісної конкуренції, а також забезпечить прозорі умови ведення господарської діяльності в сфері виробництва та обігу органічних продуктів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті