mind
Китай надасть кредити країнам Близького Сходу на суму понад $20 млрд

Китай надасть кредити країнам Близького Сходу на суму понад $20 млрд

Сі Цзіньпін хоче отримати більше впливу в регіоні, від поставок енергоресурсів з якого залежить економіка Китаю

Китай надасть кредити країнам Близького Сходу на суму понад $20 млрд
фото Shutterstock

Китай обіцяє надати кредити обсягом $20 млрд і ще близько $106 млн у вигляді фінансової допомоги країнам Близького Сходу. Про це у вівторок оголосив лідер КНР Сі Цзіньпін, повідомляє Reuters.

Він назвав цю модель фінансової протекції «нафта і газ+», її мета – прискорити зростання економіки регіону.

Китай виділить 100 млн юанів ($15 млн) на підтримку економічного розвитку Палестини крім виділення додаткових 600 млн юанів ($91 млн) Йорданії, Лівану, Сирії та Ємену, сказав Сі Цзіньпін.

Глава КНР також оголосив про плани створити консорціум китайських і арабських банків з фондом в розмірі $3 мільярди.

Як зазначає агентство, Пекін в останні роки став приділяти більше уваги Близькому Сходу, оскільки арабські країни відіграють важливу роль у політичній стратегії «Один пояс, один шлях», згідно з якою будуть розвиватися надійні торгові маршрути з Китаю в Центральну і Південно-Східну Азію.

Економічний розвиток є необхідною умовою для розв'язання багатьох проблем з безпекою на Близькому Сході,.

«Ми повинні ставитися один до одного з щирістю, не боятися відмінностей, не уникати проблем і проводити численні дискусії щодо кожного з аспектів міжнародної політики і стратегії розвитку», – сказав Сі Цзіньпін на зустрічі з представниками 21 арабської держави в столиці Китаю.

Кредити підуть на фінансування плану «економічної реконструкції» і «промислового відродження», який передбачатиме співпрацю в нафтогазовій галузі, атомній енергетиці та виробництві екологічно чистої енергії.

Китай зазвичай не бере участі в конфліктах і дипломатії на Близькому Сході, однак зараз намагається стати більш залученим у процес розв'язання довгострокових конфліктів, оскільки залежить від поставок енергоресурсів з цього регіону.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті