mind
Tesla збудує в Китаї завод потужністю 500 тисяч автомобілів на рік

Tesla збудує в Китаї завод потужністю 500 тисяч автомобілів на рік

Завдяки місцевому заводу компанія зможе уникнути збитків через наслідки торгової війни між США і Китаєм

Tesla збудує в Китаї завод потужністю 500 тисяч автомобілів на рік
фото tesla.com

Американська компанія з виробництва електромобілів Tesla уклала з урядом Шанхая попередню угоду про будівництво в регіоні заводу потужністю 500 тисяч автомобілів на рік, пише Bloomberg з посиланням на заяву шанхайського уряду.

Про вартість будівництва та терміни поки що не повідомляється.

Видання зазначає, що власне виробництво в Шанхаї допоможе Tesla уникнути значних збитків від торгової війни між США і Китаєм.

Tesla довелося підняти свої ціни на електромобілі Model S і Model X в Китаї на $30 тисяч після того, як Пекін підняв митні збори на ввезення американських авто в Китай до 40%.

Відкриття власного заводу в Китаї буде вигідно і з тієї позиції, що компанія зможе знизити вартість доставки машин покупцям із далекосхідного регіону та зекономити на контрактах з постачальниками компонентів.

Tesla за 2017 рік продала в Китаї своїх автомобілів на $2 млрд, на країну припало близько 17% річної виручки компанії. За оцінкою аналітичної компанії LMC Automotive, у 2017 році Tesla продала в Китаї близько 15 тисяч машин.

Зараз у Tesla тільки один завод зі складання автомобілів у Фрімонті, штат Каліфорнія. У 2016 році глава компанії Ілон Маск озвучив плани наростити виробництво до 500 000 машин на рік до 2018 року, однак поки що ці цілі недосяжні для компанії. У першій половині 2018 року Tesla випустила приблизно 88 000 автомобілів.

Ринок електромобілів у Китаї – найбільш швидкозростаючий у світі. Статистика Китайської асоціації автовиробників свідчить, що в 2017 році в країні зареєстровано 777 000 електромобілів і гібридних автомобілів, в 2018 році ця кількість може перевищити 1 млн. Уряд розраховує, що до 2025 року в Китаї буде 7 млн електрокарів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті