Росія нарощує військові об’єкти на кордоні з Польщею перед зустріччю Путіна із Трампом
Супутникові знімки демонструють будівництво нових структур та вдосконалення бункерів у ексклавах Балтійського моря біля Калінінграда

В той час як президент США Дональд Трамп готується до зустрічі зі своїми колегами по НАТО та своїм російським колегою Владіміром Путіним, Москва покращує свої військові об’єкти на заході країни. У період з березня по червень Росія зробила декілька військових вдосконалень в ексклаві Балтійського моря в Калінінграді. Про це повідомляє Defence One.
Ділянка площею 86 кв. миль між Польщею та Литвою, ексклав, був важливим форпостом для Радянського Союзу. Тепер його повертають до життя в рамках нарощування російського військового потенціалу, який встає на шлях прискорення з 2015 року.
На супутникових знімках, які зробила компанія Planet Labs, демонструються зміни бункерного об’єкту в Балтійську, поблизу польського кордону. Такі засоби часто використовуються для розміщення артилерії.
Експерти також мають підстави вважати, що у певних секторах є бункерні бойові танки.
«Кожна структура в північному нелісовому секторі була посилена протягом останніх трьох місяців. Берми, здається, постійно укріплюються, щоб зробити їх більш прихованими від виявлення їх антенами», – сказав старший геопросторовий аналітик компанії 3GIMBALS, яка забезпечує комплексний аналіз на основі місцеположень.
Берми – це насипи із грязі чи снігу, які слугують укріпленнями споруд або засобами для обмеження доступу.
Іншим питанням є наявність ядерної зброї в Калінінграді, що протягом уже багатьох років є предметом спекуляцій та занепокоєння. У 2016 році росіяни розгорнули в Калінінграді оперативно-тактичний ракетний комплекс «земля – земля» SS-26 «Іскандер» із дальністю понад 400 км. Він об’єднує одну або декілька зенітних батарей С-400, які мають дальність 250 км.
Пентагонські чиновники відмовились коментувати активність Росії в Калінінграді.
«Не коментуючи конкретні питання розвідки, зазначимо, що Росія продовжує демонструвати агресивну поведінку в Європі, – сказав представник Пентагону Ерік Пахон. – Росія після холодної війни зберегла велику кількість нестратегічного ядерного озброєння сил, які вона модернізує та збільшує».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].