mind
Росія нарощує військові об’єкти на кордоні з Польщею перед зустріччю Путіна із Трампом

Росія нарощує військові об’єкти на кордоні з Польщею перед зустріччю Путіна із Трампом

Супутникові знімки демонструють будівництво нових структур та вдосконалення бункерів у ексклавах Балтійського моря біля Калінінграда

Росія нарощує військові об’єкти на кордоні з Польщею перед зустріччю Путіна із Трампом
фото Planet Labs

В той час як президент США Дональд Трамп готується до зустрічі зі своїми колегами по НАТО та своїм російським колегою Владіміром Путіним, Москва покращує свої військові об’єкти на заході країни. У період з березня по червень Росія зробила декілька військових вдосконалень в ексклаві Балтійського моря в Калінінграді. Про це повідомляє Defence One.

Ділянка площею 86 кв. миль між Польщею та Литвою, ексклав,  був важливим форпостом для Радянського Союзу. Тепер його повертають до життя в рамках нарощування російського військового потенціалу, який встає на шлях прискорення з 2015 року.

На супутникових знімках, які зробила компанія Planet Labs, демонструються зміни бункерного об’єкту в Балтійську, поблизу польського кордону. Такі засоби часто використовуються для розміщення артилерії.

Експерти також мають підстави вважати, що у певних секторах є бункерні бойові танки.

«Кожна структура в північному нелісовому секторі була посилена протягом останніх трьох місяців. Берми, здається, постійно укріплюються, щоб зробити їх більш прихованими від виявлення їх антенами», – сказав старший геопросторовий аналітик компанії 3GIMBALS, яка забезпечує комплексний аналіз на основі місцеположень.

Берми  – це насипи із грязі чи снігу, які слугують укріпленнями споруд або засобами для обмеження доступу.

Іншим питанням є наявність ядерної зброї в Калінінграді, що протягом уже багатьох років є предметом спекуляцій та занепокоєння. У 2016 році росіяни розгорнули в Калінінграді оперативно-тактичний ракетний комплекс «земля – земля»  SS-26 «Іскандер» із дальністю понад 400 км. Він об’єднує одну або декілька зенітних батарей С-400, які мають дальність 250 км.

Пентагонські чиновники відмовились коментувати активність Росії в Калінінграді.

«Не коментуючи конкретні питання розвідки, зазначимо, що Росія продовжує демонструвати агресивну поведінку в Європі, – сказав представник Пентагону Ерік Пахон. – Росія після холодної війни зберегла велику кількість нестратегічного ядерного озброєння сил, які вона модернізує та збільшує».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті