Верховна Рада звільнила «Укроборонпром» від сплати Росії близько 3,8 млрд грн заборгованості

Верховна Рада звільнила «Укроборонпром» від сплати Росії близько 3,8 млрд грн заборгованості

За відповідний законопроект проголосували 244 народних депутати

Верховна Рада звільнила «Укроборонпром» від сплати Росії близько 3,8 млрд грн заборгованості
Фото: Shutterstock

Верховна Рада в четвер ухвалила в другому читанні і в цілому закон, який звільняє підприємства держконцерну «Укроборонпром» від зобов'язань за розірваними договорами у сфері військово-технічного співробітництва (ВТС) з Російською Федерацією, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Відповідний законопроект №6697 «Про внесення змін до Законів України щодо вирішення деяких питань заборгованості підприємств оборонно-промислового комплексу – учасників Державного концерну «Укроборонпром» перед державою-агресором та/або державою окупантом та забезпечення їх стабільного розвитку» з внесеними після прийняття документа в першому читанні 22 травня техніко-юридичними правками, підтримали 244 депутати.

Згідно з озвученими під час засідання парламенту оцінками, обсяг пред'явленої до виплати підприємствам оборонно-промислового комплексу (ОПК) України заборгованості за розірваними договорами у сфері ВТС з РФ, включаючи пені і відсотки, наразі оцінюється в близько 3,8 млрд грн.

Законом, зокрема, зупинені виконавчі провадження та заходи примусового виконання судових рішень про стягнення заборгованості з внесених до переліку підприємств ОПК, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, на користь юросіб держави-агресора і/або держави окупанта, юросіб з іноземними інвестиціями, а також іноземного підприємства держави-агресора і/або держави окупанта.

Крім того, не допускається судове провадження у справі про банкрутство зазначених підприємств ОПК за заявами юросіб держави-агресора і/або держави окупанта, юросіб з іноземними інвестиціями або іноземного підприємства держави-агресора і/або держави окупанта.

Згідно з поясненням до законопроекту, у зв'язку з прийнятим Україною у 2014 році рішенням про розірвання ВТС з РФ через зовнішню російську агресію, виконання укладених до серпня 2014 року договорів у сфері ВТС з РФ стало неможливим, і підприємства – замовники продукції стали звертатися в суди на території РФ для стягнення заборгованості, пені та інших штрафних санкцій, незважаючи на посилання українських підприємств на обставини непереборної сили (форс-мажору).

Нагадаємо, Україна у 2014 році припинила експорт до РФ товарів військового та подвійного призначення у зв'язку з російською агресією і анексією Криму. Крім того, протягом 2014–2017 років Україна розірвала низку міжурядових угод у сфері ВТС, зокрема про виробничу і науково-технічну кооперацію підприємств оборонної промисловості.

Відповідно до прийнятого ВР у червні 2011 року закону, «Укроборонпром», до складу якого сьогодні входить понад 130 підприємств українського ОПК, зокрема держкомпанія «Укрспецекспорт» та її дочірні підприємства, забезпечує спільно з урядом управління об'єктами держвласності в ОПК.

Нагадаємо: днями генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що жодна з країн – членів альянсу не збирається визнавати анексію Криму РФ. Також раніше про це та про збереження санкцій проти РФ у дії, доки Крим не буде повернуто Україні, заявляли у Білому домі.

Про те, як позначиться на економіці розірвання програми економічного співробітництва з Російською Федерацією, розпочатої 2011 року, читайте у колонці економіста незалежної групи макроекономічного аналізу та прогнозування IMF Group of Ukraine Володимира Жука для Mind.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло