СБУ разом з розробниками M.E.Doc розвиватиме ефективну систему кібербезпеки держави
Спецпроект
Трансформації бізнесу

СБУ разом з розробниками M.E.Doc розвиватиме ефективну систему кібербезпеки держави

Бухгалтерська програма M.E.Doc першою потрапила під захист Ситуаційного центру забезпечення кібербезпеки СБУ

СБУ разом з розробниками M.E.Doc розвиватиме ефективну систему кібербезпеки держави
Фото: pixabay.com

Розробник програм для управління підприємством Linkos Group (раніше – «Інтелект-Сервіс»), до портфеля якого входять продукти M.E.Doc, СОТА, АЦСК «Україна», підписав меморандум із Службою безпеки України з метою розвитку ефективної системи кібербезпеки держави, повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на інформацію розробника.

Як зазначається, бухгалтерська програма M.E.Doc стала першим IT-продуктом, який знаходиться під захистом Ситуаційного центру забезпечення кібербезпеки СБУ.

Згідно з ним, у рамках меморандуму Ситуаційний центр підключив Linkos Group до платформи MISP-UA, яка є сенсором кіберзагроз та виконує функцію інформаційного щита в режимі реального часу. Як пояснює компанія, ця платформа працює з 59 світовими каналами, веде постійний обмін інформацією про кіберподії, актуально наповнює базу ідентифікаторів компрометації, відповідає міжнародним стандартам ЄС і НАТО і застосовується основними міжнародними суб'єктами у сфері кібербезпеки NATO NCI Agency, FIRST, CIRCL, CiviCERT.

Згідно з інформацією на сайті Linkos Group, компанія розпочала діяльність з 1990 року як «Інтелект-Сервіс» і з 2017 року трансформувалась і тепер носить ім'я Linkos group.

Портфель Lіnkos Group включає такі продукти, як M.E.Doc, СОТА, АЦСК «Україна», «Звіт Корпорація», FlyDoc, ISpro, ПТАХ.

Нагадаємо, 27 червня минулого року сталася масова кібератака в Україні. Кіберполіція пояснила масштабність кібератаки несанкціонованим використанням її авторами найбільш популярної в країні програми звітності «M.E.Doc» (ТОВ «Інтелект-сервіс»). За даними розробника, його програма працює приблизно на 1 млн комп'ютерів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті