mind
Cуд оштрафував компанію J&J на $4,69 млрд через дитячу присипку

Cуд оштрафував компанію J&J на $4,69 млрд через дитячу присипку

Присяжні підтримали 22 жінок, які стверджують, що захворіли на рак через використання присипки виробництва Johnson & Johnson

Cуд оштрафував компанію J&J на $4,69 млрд через дитячу присипку
фото з jnj.com

Американська компанія Johnson & Johnson, один з найбільших виробників медичних товарів, має виплатити $4,69 млрд за позовом жінок, які стверджували, що через дитячу присипку захворіли на рак. Про це повідомляє Daily Maverick.

За словами адвоката потерпілих Марка Ланісера, присяжні, які складались із шести жінок та шести чоловіків, у Сент-Луїсі, штат Міссурі, США, винесли рішення на користь жінок після шеститижневого розгляду та восьми годин обговорення. Збитки включають компенсацію в розмірі $550 млн та більше $4,1 млрд у вигляді штрафних санкцій.

Позивачі сказали, що використання тальку для особистої гігієни спричинило рак яєчників.

«Протягом більш ніж 40 років Johnson & Johnson приховує використання азбесту в своїх продуктах, – сказала Ланісер у своїй заяві. – Ми сподіваємось, що цей вердикт приверне увагу ради Johnson & Johnson і що він допоможе краще інформувати суспільство про зв’язок азбесту, тальку та раку яєчників».

Сама компанія повідомила, що дуже «розчарована вердиктом».

У своїй заяві компанія назвала судове розслідування «принципово несправедливим процесом, який дозволив позивачам складатись із 22 жінок, які жодним чином не пов’язані із Міссурі, хоча у всіх випадках вони говорили про рак яєчників».

Johnson & Johnson завила, що її присипка не містить азбесту та не викликає рак? і поклялась, що «буде застосовувати усі доступні апеляційні заходи».

Декілька аналогічних судових позовів проти компанії на суму $47 млн були відхилені минулого року через недостатність доказів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті