mind
Рада схвалила в першому читанні законопректи про «євробляхи»

Рада схвалила в першому читанні законопректи про «євробляхи»

Зокрема, про зниження акцизного податку з автомобілів і про посилення контролю над переміщенням і використанням авто з іноземною реєстрацією

Рада схвалила в першому читанні законопректи про «євробляхи»
Фото: Shutterstock

Верховна Рада прийняла в першому читанні два законопроекти для вирішення питання ввезення в Україну автомобілів з європейської реєстрацією. Про це повідомляє Бізнес Цензор.

Так, у першому читанні прийнято законопроект про зниження акцизного податку з автомобілів (№8487) і законопроект (№8488) про посилення контролю над переміщенням і використанням авто з іноземною реєстрацією.

Законопроект №8487 пропонує базові ставки акцизного податку в розмірі 50 євро для ввезення автомобілів з бензиновим двигуном, 75 євро – для авто з дизельним двигуном. Розмір акцизу буде дорівнює базовій ставці, помноженій на коефіцієнт двигуна і коефіцієнт віку.

Коефіцієнт двигуна пропонується розраховувати за формулою – об'єм двигуна розділити на 1000. Коефіцієнт віку – кількість повних календарних років з року, наступного за роком виробництва автомобілів, до року визначення ставки податку.

Документом також запропоновано встановити ставку для електромобілів у розмірі 1 євро за 1 кВт ємності електричного акумулятора. Сьогодні ставка становить 109,13 євро за одне авто.

Ставку податку для гібридних легкових транспортних засобів запропоновано встановити в розмірі 100 євро за 1 одиницю. Сьогодні ставка становить 109,13 євро.

Також законопроект передбачає скасування оподаткування акцизним податком кузовів для легкових транспортних засобів. Сьогодні ставка для нових кузовів становить 218 євро за одиницю і 872 євро для кузовів, які використовувалися.

Документ також скасовує до кінця 2018 року пільгові ставки акцизу, що діють на б/у автомобілі, вироблені після 1 січня 2010 року.

Законопроект №8488 пропонує встановити штрафи за порушення терміну перебування автомобілів на закордонних номерах у режимі транзиту.

Пропонується ввести санкцію за порушення терміну: від 20 до 30 діб – 85 000 грн, більше 30 діб – 170 000 грн або конфіскацію авто за рішенням суду.

Згідно з документом, штраф за порушення терміну перебування автомобіля в режимі тимчасового ввезення пропонується встановити на рівні 17 000 грн у разі перевищення терміну на 10–20 діб, 85 000 грн – 30 діб, понад місяць – 170 000 грн або конфіскація.

Крім того, пропонується встановити, що митне оформлення транспортних засобів може здійснюватися в будь-якому органі доходів і зборів України.

Також посилюються правила тимчасового ввезення транспортних засобів на територію України. Зокрема, ввезені на термін більше 30 днів авто потрібно буде реєструвати.

Зі свого боку критики законопроектів під час голосування заявили, що в законах не врегульовано багато питань щодо автомобілів з іноземною реєстрацією.

Сьогодні Верховна Рада закрила 8-у сесію, наступне засідання парламенту відбудеться у вересні.

Нагадаємо: прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що влада не буде проводити жорстких переслідувань власників автомобілів із європейкою реєстрацією

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті