mind
ЄБРР кредитує на 10 млн євро Київський картонно-паперовий комбінат
Спецпроект
Трансформації бізнесу

ЄБРР кредитує на 10 млн євро Київський картонно-паперовий комбінат

Виробник направить зазначені кошти на модернізацію обладнання

ЄБРР кредитує на 10 млн євро Київський картонно-паперовий комбінат
Фото: Shutterstock

Європейський банк реконструкцій та розвитку надасть 7-річний кредит на суму 10 млн євро Київському картонно-паперовому комбінату (ККПК) на модернізацію обладнання, що дозволить скоротити викиди CO2 до 11 000 тонн на рік та заощадити на електроенергії до 2 млн євро на рік, повідомляє InVenture.

Як зазначається, придбання черевичного преса для сушіння картону дозволить ККПК скоротити споживання пара, збільшити обсяги виробництва й підвищити якість крейдованого картону. Заміна насосів у 2 рази скоротить споживання електроенергії. Очікується, що сукупна економія складе до 2 млн євро на рік.

ЄБРР кредитує на 10 млн євро Київський картонно-паперовий комбінат
Київський картонно-паперовий комбінат
Фото: inventure

Крім того, у межах проекту будуть придбані нові конвертерні і пакувальні лінії, які дозволять компанії розширити асортимент товарів – почати виробництво нової паперової продукції для використання в офісах, готелях, школах і аеропортах. Це допоможе ККПК збільшити обсяги продажів на внутрішньому і зовнішніх ринках, зокрема в ЄС.

ККПК також модернізує своє обладнання для переробки макулатури, що дозволить компанії підвищити якість і знизити собівартість виробництва картону. Ці удосконалення дозволять переробляти макулатуру до 4 разів.

Виробничий цикл стане першим у країні, який буде відповідати чинним в ЄС принципам ресурсо- й енергоефективності,

ЄБРР є найбільшим міжнародним фінансовим інвестором в Україні. З початку діяльності в країні в 1993 році банк взяв на себе сукупні зобов'язання з надання майже € 12,1 млрд. у межах майже 400 проектів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті