mind
Суд скасував передачу приватівського «Дніпроавіа» державі

Суд скасував передачу приватівського «Дніпроавіа» державі

Рішення першої інстанції щодо повернення акцій аеропорту у власність державі скасовано

Суд скасував передачу приватівського 	«Дніпроавіа» державі
Ігор Коломойський
Фото УНІАН

Дніпровський апеляційний господарський суд скасував рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 3 березня 2017 року про передачу державі 94,5% акцій аеропорту Дніпропетровськ, повідомляє ЦТС.

Відтак, рішенням від 27 червня 2018 року апеляційну скаргу ТОВ «Галтера» було задоволено, а рішення господарського суду скасовано.

Наразі можливий і третій етап: розгляд касаційної скарги у Верховному суді.

«Дніпроавіа» пов’язують з «приватівцями». За даними НКЦПФР, на І квартал 2018 року, власником 99,45% акцій ПАТ «Авіаційна компанія «Дніпроавіа» було ТОВ «Галтера». Його засновниками є низка юросіб, а саме «Файневіа Сайпрус Лімітед» (Кіпр), ТОВ «Діскора», ТОВ «Кельвіс», «Алданті Інвестментс Лімітед» (Беліз), «Етімо Трейдінг ЛТД» (Британські Віргінські острови), ТОВ «Тасма».

Раніше бізнесмен Олександр Ярославський заявив про намір стати новим бенефіціаром Дніпровського аеропорту. За його словами, для цього залишилося завершити юридичну сторону в питанні зміни власника аеровокзального комплексу аеропорту Дніпра – прийняти судове рішення щодо «Дніпроавіа».

Нагадаємо: Господарський суд Дніпропетровської області 13 листопада 2017 року розпочав процедуру банкрутства ПАТ «Дніпроавіа» за позовом «Укртатнафти». Приводом для початку процедури банкрутства став борг авіакомпанії за авіапаливо Кременчуцького НПЗ. Сума боргу – 163,3 млн грн без урахування пеней та штрафів. Борг був підтверджений судом у червні цього року.

Нагадаємо також, що ПриватБанк подав позов щодо стягнення 1,8 млрд грн з збанкрутілого «Дніпроавіа». 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті