Український аграрний експорт до країн ЄС склав $2,3 млрд

Український аграрний експорт до країн ЄС склав $2,3 млрд

Збільшився експорт соків, кондвиробів з цукру, шоколаду та яєчних жовтків

Український аграрний експорт до країн ЄС склав $2,3 млрд
Фото Shutterstock

За січень-травень 2018 року зовнішньоторговельний обіг між Україною та ЄС збільшився на 7,8%, порівняно з аналогічним періодом 2017 року та склав майже $3,4 млрд, $2,3 млрд з них – це експорт аграрних та харчових продуктів, повідомляє Міністерство аграрної політики і продовольства України.

За словами заступника Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольги Трофімцевої, позитивне сальдо в двосторонній торгівлі за цей період становить $1,1 млрд.

Трофімцева розповіла, що головними імпортерами нашої продукції є Нідерланди з часткою експорту 15,9%, Іспанія – 14,1%, Італія – 14%, Польща – 14%, Німеччина – 9,3% та Франція – 6,8%.

«За п’ять місяців 2018 року ми бачимо зростання нашого агроекспорту до країн ЄС майже на $13 млн порівняно з аналогічним періодом 2017 року. Найбільшу питому вагу в структурі агроекспорту до ЄС займали: зернові злаки, яких було експортовано на суму майже $862 млн, олія – $465,8 млн, залишки і відходи харчової промисловості – $220 млн, насіння олійних культур – $211,5 млн, м’ясо птиці та субпродукти – $100,5 млн»,- прокоментувала Ольга Трофімцева.

Окрім того, за словами заступника міністра, зросли показники експорту українських перероблених та нішевих аграрних товарів до ринків ЄС: збільшився експорт соків – на $11 млн, а це майже в 2 рази, кондвиробів з цукру – на $8,3 млн або на 89,4%, шоколаду та інших продуктів з вмістом какао – на $6,5 млн (на 66,2%); овочів бобових сушених – на $6,5 млн (в 2,4 рази), яєць птиці без шкарлупи та яєчних жовтків – на $6,1 млн (або в 20 разів).

За її словами, імпорт європейських харчових товарів в Україну також помітно збільшився за вказаний період, а саме – на $230 млн та склав $1,1 млрд. Основними імпортованими товарами стали: кукурудза, продукти для годівлі тварин, шоколад та продукти з какао-бобів, насіння соняшнику, тютюн та інші харчові продукти. 

Нагадаємо: З січня по травень цього року Україна збільшила експорт електроенергії на 1,3% (на 34,684 млн кВт*год) порівняно з аналогічним періодом 2017 року – до 2,65 млрд ​​кВт*год.

Нагадаємо: Експерти проекту Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Продовольчої сільськогосподарської організації ООН (FAO) оприлюднили рейтинг продуктів із найбільшим експортним потенціалом для України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло