mind
Британія видала ордер на арешт голови однієї з найбільших компаній Казахстану

Британія видала ордер на арешт голови однієї з найбільших компаній Казахстану

Соботку підозрюють у хабарництві при купівлі родовищ у Казахстані й Африці

Британія видала ордер на арешт голови однієї з найбільших компаній Казахстану
Бенедикт Соботка, посередині
фото Eurasian Resources Group

Британська влада повідомила про видачу ордера на арешт головного виконавчого директора Eurasian Resources Group 37-річного Бенедикта Соботки, повідомляє Reuters.

У заяві Управління по боротьбі з шахрайством (SFO) йдеться про те, що ордер на арешт топ-менеджера було видано після того, як він не з'явився в суд у Лондоні у справі про корупцію в компанії Eurasian Natural Resources Corporation, яка афілійована з Eurasian Resources Group. При цьому, як наголошується, глава останньої Бенедикт Соботка не є підозрюваним в розслідуванні про корупцію.

Авдокат топ-менеджера Кевін Робертс заявив про те, що новини про появу ордера на арешт його підопічного стали «сюрпризом», оскільки Соботка раніше заявляв, що готовий співпрацювати зі слідством у справі ENRC.

Британська влада веде розслідування відносно Eurasian Natural Resources Corporation і афілійованих компаній з 2013 року в зв'язку з припущеннями, що компанія давала хабара в обмін на угоди з придбання родовищ у Казахстані і країнах Африки, зазначає «Вести.Экономика».

Група компаній Eurasian Resources Group, зареєстрована в Люксембурзі, є однією з найбільших сировинних компаній у Казахстані. За даними ERG, компанія представляє 1/3 металургійної гірничодобувної промисловості Казахстану, також це основний постачальник електроенергії в країні.

Акції ENRC до 2013 року котирувалися на Лондонській фондовій біржі, згодом Eurasian Resources Group викупила ENRC і вивела зі статусу публічної компанії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті