США зняли заборону з китайської ZTE

США зняли заборону з китайської ZTE

Китайська сторона виконала всі узгоджені умови – сплатила $1 млрд штрафу, депонувала $400 млн та змінила керівництво компанії

США зняли заборону з китайської ZTE
фото з ztedevices.com

Міністерство торгівлі США зняло заборону на продаж американськими компаніями товарів китайській ZTE, що дозволяє другій за величиною в країні компанії знову почати працювати. Про це повідомляє Reuters.

Міністерство торгівлі скасувало заборону після того, як ZTE депонувала $400 млн на банківський депозитний рахунок США в рамках врегулювання, якого було досягнути минулого місяця. Однією з умов також став штраф в розмірі $1 млрд, який ZTE виплатила казначейству США у червні.

«Департамент залишатиметься уважним, ми ретельно слідкуватимемо за діями ZTE,щоб забезпечити дотримання усіх законів та правил США»,- сказав міністр торгівлі Вілбур Росс.

Зняття заборони викликало критику серед деяких сенаторів, зокрема республіканець Марко Рубіо сказав, що «ZTE слід вивести із бізнесу».

«Не може існувати угоди з державною компанією, яку китайський уряд та комуністична партія використовують, щоб за нами шпигувати та красти там, де виграють американці», – заяви він.

Нагадаємо: в травні ZTE припинила свої основні операції, оскільки компанії значною мірою залежить від комплектуючі з США.

Як повідомлялось, на початку червня ZTE підписала попередню угоду із США про зняття заборони на придбання компанією американських комплектуючих та технологій. Взагалі компанію було покарано за порушення режиму санкційної торгівлі, а саме торгівлі з КНДР та Іраном.  

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло