mind
Американсько-китайські митні війни відобразяться і на Facebook та Google

Американсько-китайські митні війни відобразяться і на Facebook та Google

Провідні американські технологічні компанії значним чином залежать від китайських компонентів для виробництва своєї продукції, а нові мита порушать звичайні ланцюжки постачань та уповільнення виробництва

Американсько-китайські митні війни відобразяться і на Facebook та Google
Фото Shutterstock

Адміністрація президента США Дональда Трампа наразі розглядає введення мит на мережеве обладнання з Китаю. Мита на ці компоненти можуть спровокувати проблеми для компаній, які зазвичай купують ці китайські компоненти для своїх глобальних хмарних обчислень, таких як Google, Facebook та Amazon. Про це повідомляє CNN з огляду на оцінку аналітиків.

Також і компанії-виробники чипів, так як Intel, можуть зіткнутись із новою проблемою мит на комп’ютерні чипи. Зазвичай американські компанії часто відправляють в Китай практичні готові для збірки чипи, для їх тестування та пакування. Цим компаніям, тепер, можливо, доведеться платити штрафи заа те, що чипи будуть відправлені назад до США.

Модеми та маршрутизатори знаходяться в новому американському «митному» списку на суму $200 млрд, які можуть обкладатиcь 10% митом в США після 30 серпня. Тарифи на ці продукти можуть значним чином нашкодити технологічній галузі, які використовує величезні іТ-мережі для доставки продуктів та послуг по усьому світу.

За даними Panjiva, світової дослідницької компанії з торгівлі, на долю Китаю припадає майже половина 23-мльярднї ІТ-індустрірії, яку США імпортувала за останні 12 місяців.

Компаніям або доведеться шукати альтернативних постачальників або якимсь чином підлаштуватись під нові ціни. Аналітики вважають, що деякі з постачальників можуть переїхати з Китаю до Малайзії або В’єтнаму.

Експерти вважають, що компанії Amazon, Facebook та Google спіткатимуть нетривале здорожчання. За їх словами, проблема полягає у тому, що нові мита порушать ланцюги постачань, що призведе до затримок і уповільнення випуску продукції .

Нагадаємо: днями стало відомо про те, що Білий дім підготував проти Китаю мит ще на $200 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті