Rolls-Royce не пасе задніх: компанія працює над літаючими автомобілями

Rolls-Royce не пасе задніх: компанія працює над літаючими автомобілями

Прототип EVTOL вміє вертикально злітати та сідати

Rolls-Royce не пасе задніх: компанія працює над літаючими автомобілями
фото з www.rolls-royce.com

Компанія Rolls-Royce показала прототип майбутнього літаючого таксі EVTOL (Electric Vertical Take Off and Landing) з вертикальним зльотом та посадкою під час авіа шоу у Фарнборо. Про це йдеться на сайті компанії.

Проект може бути адаптовано для персонального використання, громадського транспорту, логістики та військового застосування.

Проект Rolls-Royce є частиною стратегії компанії «очолити електрифікацію» та реалізувати амбіції стати провідної світовою технологічною компанією. Проект застосовується на накопиченому досвіді, який забезпечує гібридний електричний рух для потягів, морських кораблів та і інших застосуваннях, так як газові електронні турбіни, технології VTOL, системної аналітики, аерокосмічному регулюванню та сертифікації.

Перший концептуальний літаючий автомобіль використовує технологію газових турбін для виробництва електроенергії для живлення шести електронних двигунів. Він також має акумулятор для зберігання енергії. В цій гібридній конфігурації EVTOL може перевозити 5-6 пасажирів зі швидкість 250 миль на годину ( 400 км/год) на відстань 500 миль (понад 800 км) без додаткової підзарядки, оскільки акумулятор підзаряджається газовою турбіною.

Компанія очікує, що технологія тане доступною на початку або середині 2020-х років.

Зазначається, що крила транспортного засобу можуть повертатись на 90 градусів, що дозволяє йому злітати та сідати вертикально.

«Rolls-Royce має великий досвід в якості піонерів авіації. Від розробки перших турбогвинтових та реактивних двигунів, створення найефективніших в світі великих громадянських авіадвигунів та вертикальних злітно-посадкових рішень ми маємо сильну родословну. По мірі того, як починається третє покоління авіації, прийшов час знову стати піонерами», – заявив очільник підрозділу компанії з електроніки Роб Вотсон.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло