Захворіло у світі
134,719,328
Померло у світі
2,915,972
Вилікувалось у світі
76,537,874
Захворіло в Україні
1,841,137
Померло в Україні
36,779
Вилікувалось в Україні
1,405,826
В Криму складають списки всіх, хто виступає проти анексії українського півострова Росією

В Криму складають списки всіх, хто виступає проти анексії українського півострова Росією

Списки обіцяють передати в правоохоронні органи

В Криму складають списки всіх, хто виступає проти анексії українського півострова Росією
фото Shutterstock

Створена російськими окупантами «Общественная палата Крыма» у середу оприлюднила інформацію, що складає так зване «кримське досьє» – перелік усіх кримчан, які не визнають анексії українського Криму Росією, передає РБК з посиланням на повідомлення на сайті палати.

«Моніторингова група з контролю за дотриманням прав людини нинішньою владою України по відношенню до громадян Російської Федерації, які проживають в Криму, продовжує роботу по формуванню «кримського досьє» політичних діячів України та Росії, які не визнають вибір кримчан в березні 2014 року, і публічні заяви і дії яких спрямовані на розпалювання міжнаціональної ворожнечі, обмеження прав і свобод кримчан і містять загрози щодо скоєння терактів», – ідеться в сьогоднішньому прес-релізі ОП Криму.

У список увійшли письменники Борис Акунін і Володимир Войнович, кінорежисер і сценарист Олександр Сокуров, музикант Андрій Макаревич, актриси Лія Ахеджакова та Ада Роговцева, актор Михайло Єфремов, прозаїк, сатирик Віктор Шендерович, письменниця Людмила Улицька, телеведуча Ксенія Собчак.

Також у досьє увійшли політичні діячі з Криму, які відкрито заявили про свою незгоду з окупацією українського півострова Росією. Це український депутат Андрій Сенченко, український уповноважений з прав людини Людмила Денисова (екс-міністр економіки Криму), екс-прем'єр Криму, колишній депутат Верховної Ради Сергій Куніцин, а також екс-командувач ВМС України Сергій Гайдук.

У список включено керівників кримських державних установ України, які тимчасово перенесені до Києва після 2014 року – прокуратури, СБУ, поліції, та ін. Крім того, в досьє включили ректора київського Таврійського національного університету Володимира Казаріна і кілька українських журналістів.

Сепаратисти пропонують «творчим людям», внесеним у список, приїхати в Крим, щоб на місці розібратися і побачити настрої людей.

Актриса Лія Ахеджакова у коментарі РБК зазначила, що їхати «розбиратися, як прокурор», не має наміру, підкресливши, що анексія Криму незаконна, тому що «не можна відбирати в людей територію».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті