«Центренерго» запропонують на продаж восени

«Центренерго» запропонують на продаж восени

Конкурс для приватизації мають оголосити у вересні-жовтні 2018 року

«Центренерго» запропонують на продаж восени
Фото: Shutterstock

Енергетична компанія «Центренерго» є сьогодні найбільш підготовленим об'єктом для приватизації, але оптимальний час для оголошення конкурсу з продажу підприємства – вересень-жовтень 2018 року, повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на глава офісу Національної інвестиційної ради України Юлію Ковалів.

«Реально найбільше готове зараз (до приватизації) «Центренерго». Радники завершують підготовку повної data-room, оцінку. Але нелогічно оголошувати конкурс на приватизацію «Центренерго» влітку, коли в більшості міжнародних компаній або банків період відпусток. Вересень чи жовтень – оптимальний час», – сказала вона в інтерв'ю агентству.

Так, на думку Ковалів, стратегія більшості європейських енергетичних компаній на декарбонізацію не є перешкодою для приватизації «Центренерго». «Є Китай, Середній Схід, Туреччина, Індія. А у нас – великий актив, одна з найбільших генерацій», – зазначила глава офісу Націнвестради.

Вона вважає, що успіх конкурсу залежатиме від ціни, якості підготовки, умов приватизації та активного просування, яким займається радник.

Також вона повідомила, що є претенденти з боку інвесторів і на обласні енергопостачальні компанії (обленерго), які держава також планує виставити на конкурс. Однак, за її словами, продаж обленерго стримує відсутність зрозумілого тарифного регулювання.

«Треба нормальне довгострокове RAB-регулювання», – підкреслила Ковалів.

«Центренерго» експлуатує Вуглегірську, Зміївську і Трипільську ТЕС сумарною встановленою потужністю 7690 МВт. Державі належить 78,3% акцій. У кінці лютого цього року Кабінет міністрів України затвердив консорціум на чолі з Ernst & Young sp. z o.o. Corporate Finance sp.k (EY, польський підрозділ) в якості радника з продажу «Центренерго».

Нагадаємо, за даними Фонду державного майна України, «Центренерго» виплатив найбільше дивідендів в І півріччі – 1,1 млрд грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті