Київрада не підтримала збільшення статутного капіталу «Київтеплоенерго» на 800 млн грн

Київрада не підтримала збільшення статутного капіталу «Київтеплоенерго» на 800 млн грн

Так, у КМДА зауважують, що на необхідні ремонти може не вистачити коштів

Київрада не підтримала збільшення статутного капіталу «Київтеплоенерго» на 800 млн грн
Фото: УНІАН

Київська міська рада не змогла збільшити статутний капітал КП «Київтеплоенерго» до 2 млрд грн з 1,2 млрд грн, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Як зазначається, за відповідне рішення проголосувало 55 депутатів («Солідарність», «Батьківщина» і «Єдність»), утримався 21 депутат («Самопоміч» і «Свобода»).

«Ми підготували документ, щоб (в статутному капіталі – Mind) були 2 млрд грн, тому що вони необхідні для роботи підприємства ... Це рішення не про «живі» гроші, але без нього не може бути мови про «живі» гроші. Сьогодні, щоб поставити підприємство на ноги, необхідно вкладати кошти. Грошей на виконання всіх ремонтів недостатньо», – зазначив заступник голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) Петро Пантелєєв під час обговорення питання на засіданні Київради.

За його словами, ці кошти необхідні для виплати зарплат, закупівлі техніки, матеріалів, устаткування, розрахунків за електроенергію.

Крім того, Пантелеєв повідомив, що частина раніше виділених грошей була витрачена на закупівлю теплової енергії з ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 (350 млн грн), закупівлю матеріалів і устаткування (12 млн грн), оплату праці (108 млн грн), а також на витрати з надання послуг (41 млн грн).

«Ситуація дуже напружена, дуже багато пошкоджень (тепломереж – Mind), їх кількість збільшується в порівнянні з попереднім роком. Ми шукаємо всі можливості, щоб якісно підготуватися до опалювального сезону», – заявив Пантелеєв.

Він також нагадав, що господарський суд не визнав «Київтеплоенерго» правонаступником боргових зобов'язань «Київенерго», і повідомив, що Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), 19 липня прийняла тарифи на виробництво електричної і теплової енергії для «Київтеплоенерго».

Нагадаємо, 15 червня КП «Київтеплоенерго» звернулося до Господарського суду Києва із позовом до ПАТ «НАК «Нафтогаз України» про визнання укладеними договорів про постачання природного газу. Водночас, НАК подала зустрічний позов.

Раніше повідомлялось, що ТЕК і персонал «Київенерго» переходить під управління КП «Київтеплоенерго». Процес передачі теплового майна відбуватиметься в два етапи.

Як писав Mind, заборгованість «Київенерго» перед НАК «Нафтогаз» – близько 4,8 млрд грн, через яку НАК відмовляється укладати угоди з «Київтеплоенерго», поки остання не візьме на себе борги, які накопичені в період угоди з ПАТ «Київенерго».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті