Порошенко підписав закон про посилення захисту авторських прав

Порошенко підписав закон про посилення захисту авторських прав

Закон встановлює правила роботи організацій колективного управління авторськими правами

Порошенко підписав закон про посилення захисту авторських прав
Фото: president.gov.ua

Президент Петро Порошенко підписав закон «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського і суміжних прав» (№7466), який встановлює правила роботи організацій колективного управління авторськими правами (ОКУ). Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Цей документ 15 травня підтримали 246 народних депутатів після того, як наприкінці квітня США скасували безмитне ввезення низки товарів з України через порушення авторських прав.

У законі зазначається, що ОКУ є зареєстрованим громадським об'єднанням зі статусом юридичної особи, що не має на меті отримання прибутку, засноване виключно правовласниками, діяльність якого спрямована на колективне управління майновими правами на об'єкти авторського права і (або) суміжних прав.

Документ встановлює порядок і вимоги для акредитації та реєстрації ОКУ, особливості наповнення Реєстру таких організацій, а також регулює питання збору, розподілу та виплати ними винагороди власникам авторських прав.

Відповідно планується визначити по одній ОКУ за кожною зі сфер колективного управління, за рахунок чого автор буде знати організацію, що відповідає за той чи інший напрямок діяльності. 

У документі передбачені критерії відбору ОКУ: тільки ті організації, які мають найбільший репертуар, міжнародне визнання і підтримку правовласників, зможуть отримати відповідний статус.

Закон також зобов'язав ОКУ постійно звітувати про свою діяльність, повідомляти автору про використання його творів і про те, яка винагорода за це йому належить.

Офіційно мінімальний обсяг ринку авторських і суміжних прав в Україні у 2016 році склав близько 80 млн грн. Для порівняння, у Великобританії цей ринок складає 714 млн євро (у 310 разів більше), у Франції – 1,109 млрд євро (в 410 разів більше). Логічно, що в Україні при належній боротьбі з нелегальним розповсюдженням контенту ринок авторських прав потенційно сягає більше 8-10 млрд грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло