Міста розроблятимуть комплексні транспортні схеми на 30–40 років

Міста розроблятимуть комплексні транспортні схеми на 30–40 років

Для чіткого розуміння перспективного розвитку транспортного руху

Міста розроблятимуть комплексні транспортні схеми на 30–40 років
Фото: Shutterstock

Комплексна схема транспорту (КСТ) має розроблятися як окремий документ на основі генерального плану міста і згідно з новими державними будівельними нормами (ДБН), міста з населенням понад 100 000 мешканців повинні розробляти КСТ на 30–40 років.

Про це заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парсхаладзе написав на своїй сторінці у Facebook.

«Це дасть чітке розуміння перспективного розвитку транспортного руху. Тобто дозволить: оптимізувати роботу усіх видів транспорту не тільки зараз, але й на майбутнє; організувати дорожній рух з мінімальним рівнем заторів; знизити аварійність та підвищити безпеку на дорогах», – зазначив він.

Ми змінюємо життя людей на краще, тому оновлюємо ДБН щодо організації транспортного руху в великих містах. Так, згідно...

Опубликовано Львом Парцхаладзе Вторник, 24 июля 2018 г.

Як зазначається, відповідні зміни містяться в новому ДБН «Планування і забудова територій», який розроблений інститутом «Діпромісто» та набирає чинності з 1 вересня 2018 року.

Так, КСТ має розроблятися як окремий документ на основі генерального плану міста, в якому повинні враховуватись: соціально-економічні та планувальні особливості міста; зростання населення і території; перспективні зміни у розміщенні великих підприємств, будівництва, торгових й інших об’єктів.

«Та виходячи з цього КСТ обов’язково має враховувати перспективний рівень автомобілізації», – підкреслив Парцхаладзе.

Міста розроблятимуть комлексні транспортні схеми на 30-40 років
Фото: facebook/lev.partskhaladze

Крім того, він зазначив, що якщо міста з меншим населенням мають проблеми з транспортним рухом, то вони також можуть розробляти такі комплексні схеми транспорту.

ДБН – обов’язкові до виконання нормативні документи, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Нагадаємо, Мінрегіонбуд обмежив з 1 вересня 2018 року висоту забудови та зони для евакуації населення, запроваджує межу забудови до зелених зон, а також запроваджує нові норми для будівництва шкіл та розміщення транспортних засобів, зокрема забороняє паркування в межах житлової зони.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло