Білий дім більше не повідомлятиме про телефонні переговори Трампа з іншими лідерами

Білий дім більше не повідомлятиме про телефонні переговори Трампа з іншими лідерами

Зазвичай, ці повідомлення є короткими та характеризують дипломатію, яка ведеться на вищому рівні між країнами

Білий дім більше не повідомлятиме про телефонні переговори Трампа з іншими лідерами
Дональд Трамп
Фото Shutterstock

Білий дім призупинив практику публікації резюме телефонних розмов президента Дональда Трампа із світовими лідерами. Про це повідомляє CNN.

Поки не відомо, чи це призупинення є тимчасовим, чи постійним. Прес-секретар Білого дому коментувати ситуацію відмовилась.

Офіційні описи дзвінків, які здійснюють лідери, дають можливість адміністраціям охарактеризувати дипломатію, яка ведеться на вищому рівні між країнами. Хоча, зазвичай, ці повідомлення є дуже короткими та містять дуже загальну інформацію.

За останні два тижні Трамп, як повідомляють джерела, здійснив принаймні двоє телефонних переговорів, включно із президентом Туреччини Реджепом Ердоганом та прем’єр-міністром Ізраїлю Беньяміном Нетаньяху. Білий дім підтвердив, що дзвінки були, але після того, як про них повідомили закордонні ЗМІ.

Також Білий дім не опублікував інформацію про дзвінок Трампа прем'єр-міністру Угорщини, коли той переміг на виборах.

Майкд Аллен, який був членом Ради національної безпеки при адміністрації Буша, сказав, що припинивши практику публікації інформації про офіційні телефонні переговори Білий дім «втрачає аспект публічної демократії».

Телефонні переговори між лідерами країн – це високо скоординовані події, які в минулому вимагали ретельної підготовки та планування командою національної безпеки президента.

Тоні Блінкен, який працював заступником Держсекретаря США з 2015 по 2017 роки, сказав, що є дві основні причини, чому інформація про такі телефонні дзвінки є важливою.

«Однією з них є прозорість, – сказав Блінкен. Суспільна зацікавленість у тому, щоб знати, з ким він говорив, і про що вони говорили, по-друге, ця інформація допомагає сформувати уявлення. Якщо ми цього не зробимо, це зробить інша країна».

Нагадаємо: днями президент США Дональд Трампа прийняв рішення обмежити доступ до секретної інформації колишнім працівникам спецслужб США. Зокрема, були перераховані особи, які критикують його політику та діяльність.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті