Лондонський суд зобов'язав Коломойського узгодити витрати по «Бельбеку»
Проте суд відмовив в необхідності узгоджувати операції в рамках наказу про замороження активів, які повязані з іншими компаніями

Високий суд Лондона визнав «нестандартними» операції Ігоря Коломойського щодо фінансування юридичних та інших витрат аеропорту «Бельбек» (Севастополь) і зобов'язав українського бізнесмена узгодити подібні платежі, повідомляє Інтерфакс.
Відповідне рішення прийнято в рамках позову ПриватБанку щодо Коломойського, Геннадія Боголюбова, а також компаній Teamtrend Ltd., Trade Point Agro Ltd., Collyer Ltd., Rossyan Investing Corp., Milbert Ventures Inc. і ZAO Ukrtransitservice Ltd., які імовірно їм належать або знаходяться під їх контролем.
Згідно з рішенням, юрфірма Field Fisher, що представляє Коломойського, повідомила юрфірму Hogan Lovells (обидві – Великобританія), що представляє інтереси ПриватБанку, про необхідність перерахування істотних сум для фінансування судових витрат, в тому числі з цього провадження.
Кошти мають бути перерахованими Stalmag SP z.o.o. з її рахунку в IMG Bank Slaski (обидва – Польща).
Коломойський володіє 50% статутного капіталу компанії, іменованої «E Co.», якій належить 100% акцій Stalmag з оціночною вартістю $15 млн.
Позивач засумнівався у відповідності подібних платежів рішенню Високого суду про всесвітній арешт активів відповідачів, який був виданий в грудні 2017 року.
Суд порахував, що подібне фінансування, в тому числі за рахунок коштів Stalmag, не є необгрунтованим або неприпустимим. Разом з тим уточнив, що Коломойському необхідно узгодити з позивачем – ПриватБанком – або з судом подібні операції.
Узгоджувати операції Коломойському, в яких задіяні Selantia Limited, Atrasten Ventures Limited, Perkela Service Limited (всі – Віргінські о-ви), Goiania Comercio E Servicos Internacionais LDA (Португалія), а також Redhill Limited (Беліз), суд не визнав потрібним.
Загальна сума всіх операцій, разом з фінансуванням витрат аеропорту «Бельбек», становить понад $40 млн.
Нагадаємо: в 2017 році компанія Kroll підтвердила, що фінустанова до його націоналізації в кінці 2016 року була об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій, що призвело до збитків мінімум в $ 5,5 млрд.
ПриватБанк в грудні 2017 року подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського й Боголюбова та вищезгаданих компаній. В результаті цього, суд видав наказ про всесвітній арешт активів екс-власників банку Коломойського і Г.Боголюбова і зазначених шести компаній на суму більше $2,5 млрд. При цьому Коломойського і Боголюбова зобов'язали розкрити інформацію про всі свої активи обмеженому колу осіб, які безпосередньо беруть участь в розгляді справи.
Коломойський прогнозує, що розгляд справи по суті Високим судом Лондона відбудеться не раніше 2020 року.
Разом з тим нагадаємо: відповідачі подали свій заяву до Високого суду Лондона, в якій оскаржують застосовність його юрисдикції при розгляді позову ПриватБанку.
Попередні слухання за відповідною заявою стартують 25 липня і триватимуть 5-7 днів. Крім цього, суд розгляне заяву відповідачів про зняття запобіжного заходу про замороження їх активів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].