Оновлено: Коломойський і Боголюбов оскаржують застосовність юрисдикції Високого суду при розгляді позову ПриватБанку – ЗМІ

Оновлено: Коломойський і Боголюбов оскаржують застосовність юрисдикції Високого суду при розгляді позову ПриватБанку – ЗМІ

Очікується, що ПриватБанк детально розкриє схему, за якою колишні власники виводили гроші з фінустанови

Оновлено: Коломойський і Боголюбов оскаржують застосовність юрисдикції Високого суду при розгляді позову ПриватБанку – ЗМІ
Фото УНІАН

Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов оскаржують застосовність юрисдикції Високого суду Лондона під час розгляду позову ПриватБанку, поданого в грудні 2017 року. Про це з посиланням на власні джерела повідомляє Інтерфакс-Україна.

Згідно з повідомленням, попередні слухання починаються 25 липня і триватимуть 5–7 днів. Остаточне рішення за відповідними заявами буде прийнято в жовтні.

Суд також розгляне заяву відповідачів про зняття запобіжного заходу про замороження їх активів.

Оновлено: як повідомило Mind анонімне джерело, очікується, що ПриватБанк детально розкриє схему, за якою колишні власники, використовуючи мережу із 46 підставних компаній-"пустишок», виводили гроші з ПриватБанку.

Як зазначається, слухання відбудеться публічно, за розкладом 10:30–13:00, 14:00–16:00.

«Це тільки попереднє процесуальне слухання (на відміну від судового розгляду справи по суті). На цьому етапі ще не визначено, коли розпочнеться фінальний процес (full trial)», – пояснив співрозмовник Mind.

Так, згідно з порядком денним слухання спочатку буде розглядатись заява відповідачів про зняття запобіжного заходу суду про заморозку активів, а пізніше – оскарження відповідачами юрисдикції англійського суду для розгляду даної справи.

«Друге питання, ймовірно, займе найбільше часу. Відповідачі також, ймовірно, знову будуть давати свої необґрунтовані твердження, що справа є політично мотивованою», – передбачає джерело.

Так, за його словами, якщо Коломойський і Боголюбов програють вимогу про зняття заморожувального запобіжного заходу (що дуже ймовірно), активи залишаться замороженими до остаточного врегулювання спору, тим самим перешкоджаючи олігархам переводити та переховувати їх гроші.

Як зазначається, Коломойського в суді представлятиме юридична компанія Fieldfisher, Боголюбова – Skadden (надавала послуги Януковичу, задіяна в скандалі в США з затриманим ФБР Полом Манафортом).

Британська юридична фірма HoganLovells, з успішним досвідом роботи за подібним кейсом банку БТА vs Аблязов, представлятиме ПриватБанк.

Перші два дні будуть зайняті представленням аргументів відповідачів (Коломойський та Боголюбов).

Під час слухання сторони справи представлять суду нові документальні докази для підтвердження своїх аргументів. «На цьому етапі ми не знаємо, що конкретно це буде. Але юристи кажуть, що буде цікаво!», – зазначив співрозмовник Mind.

Окрім двох українських олігархів, у судовому процесі фігурують також шість компаній (Treamtrend Limited, Trade Point Agro Limited, Collyer Limited, Rossyn Investing Corp., Milbert Ventures Inc. та ZAO Ukrtransitservice Ltd), які, як стверджує ПриватБанк, були задіяні в шахрайстві для вилучення грошей. Ці компанії отримали великі позики за шахрайськими угодами, які були свідомо укладені для того, щоб «провалитись». Саме під прикриттям цих свідомо нереалістичних контрактів з банківських рахунків Привату були списані великі грошові кошти.

Раніше повідомлялось, що результати незалежного розслідування компанії Kroll підтвердили, що ПАТ ПриватБанк було об'єктом масштабних та скоординованих шахрайських дій як мінімум протягом 10 років до націоналізації. Цей факт призвів до збитків у розмірі $5,5 млрд.

ПриватБанк у грудні минулого року подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського і Боголюбова, а також компаній Teamtrend Limited, Trade Point Agro Limited, Collyer Limited, Rossyn Investing Corp, Milbert Ventures Inc і ZAO Ukrtransitservice Ltd., які, імовірно, їм належать або знаходяться під їх контролем.

Позивач домігся, щоб суд видав наказ про арешт по всьому світу активів екс-власників банку Коломойського і Боголюбова і зазначених шести компаній на суму понад $2,5 млрд.

Пізніше Високий суд Лондона виніс рішення, яке зобов'язує компанії, пов'язані з Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим, деталізувати інформацію про операції з коштами ПриватБанку, отриманими від інших осіб.

Коломойський прогнозує розгляд справи за позовом ПриватБанку до екс-власників не раніше 2020 року.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло