Україна отримала проміжну перемогу у справі «$3 млрд Януковича», яка розглядається в Лондонському суді

Україна отримала проміжну перемогу у справі «$3 млрд Януковича», яка розглядається в Лондонському суді

Тепер позов буде розглядатися на повному судовому процесі замість скороченого, на якому наполягала росія

This material is also available in English
Україна отримала проміжну перемогу у справі «$3 млрд Януковича», яка розглядається в Лондонському суді
фото Getty Images

Україна отримала значний поштовх у своїй спробі скасувати поизику на суму $3 млрд: Високий суд Лондона постановив, що судді повинні враховувати передумови загрозливої поведінки росії напередодні анексії Криму.

Джерело. Про це пише Bloomberg.

Суд вирішив, що справу потрібно направити на судовий розгляд за повною процедурою у відкритому засіданні. Справа стосується єврооблігацій на суму $3 млрд, які було випущено у грудні 2013 році внаслідок примусу, здійснюваного росією.

росія, натомість, намагалась переконати англійський суд застосувавши скорочену процедуру і тим самим уникаючи детального дослідження англійським судом своїх дій. 

Довгоочікуване рішення дозволяє Україні стверджувати, що облігації, продані в 2013 році напередодні Євромайдану в Києві, були частиною протиправної політичної та військової агресії з боку москви.

«Успіх захисту України залежить від того, чи зможе він довести, що росія погрожувала застосуванням сили і що ці погрози були причиною для рішення України укласти угоду», – сказав суддя Роберт Рід у рішенні.

«На росію ляже тягар переконати суд, що її погрози не сприяли рішенню України випустити ці єврооблігації», – йдеться в заяві британського Міністерства фінансів. «Усі докази будуть досліджені, і світ спостерігатиме за процесом».

Судді постановили, що, хоча Україна не може стверджувати, що москва застосовувала економічний тиск, вона може стверджувати, що погрози росії застосувати насильство проти збройних сил і цивільного населення становлять «примус».

При цьому судді не дозволили Україні стверджувати, що угода була укладена без участі уряду. Як заявив суд, тодішній президент (Янукович – ред.) і міністр фінансів брали участь у підготовці позики.

Бекграунд. У грудні 2013 року президент рф путін і тодішній президент України Віктор Янукович домовилися про виділення кредиту в сумі $15 млрд через розміщення українських цінних паперів. 

Облігації на $3 млрд були розміщені на Ірландській фондовій біржі 20 грудня 2013 року і викуплені росією. 

Згодом, у 2015 році, Україна домовлялася про реструктуризацію цих євробондів, але від росії згоди щодо реструктуризації єврооблігацій на $3 млрд Україна не отримала. Термін їхнього погашення – 20 грудня 2015 року. У грудні 2015 року Кабінет міністрів ввів мораторій на виплату $3 млрд за єврооблігаціями.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло