ФДМ запобіг продажу нерухомості за заниженою вартістю на суму майже 135 млн грн

ФДМ запобіг продажу нерухомості за заниженою вартістю на суму майже 135 млн грн

Відмовлено в реєстрації 417 об’єктам через заниження їх вартості у 2-3 рази

ФДМ запобіг продажу нерухомості за заниженою вартістю на суму майже 135 млн грн
В.о. голови ФДМ Віталій Трубаров
Фото: facebook/Віталій Трубаров

Протягом 5 днів роботи модуля електронного визначення оціночної вартості майна відмовлено в реєстрації по 417 об’єктам на загальну суму майже 135 млн грн через заниження її вартості у 2-3 рази та внесено 3601 запис на загальну суму оціночної вартості 1,9 млрд грн.

Про це повідомив виконувач обов'язків голови Фонду державного майна України Віталій Трубаров у своєму Facebook.

«Раніше недобросовісні оцінювачі і так звані, «чорні ріелтори» користуючись тим, що не було реальної можливості перевіряти звіти про оцінку, укладали угоди з копійчаною сумою і не платили державі податки. Це в минулому, і всі ті хто призупинив продаж і чекає, що модуль закриють, можуть не сподіватися, цього не буде», – підкреслив він і пояснив, -«Модуль електронного визначення оціночної вартості майна за своєю суттю є аналогом «Прозоро», лише діє в сфері оподаткування».

Всім зрадофілам і критикам модуля електронного визначення оціночної вартості майна. За п’ять днів роботи модуля,...

Опубликовано Віталій Трубаровым Cреда, 25 июля 2018 г.

Пізніше він додав, що після того, як Фонд унеможливив навмисне заниження вартості нерухомого майна при продажу, всіх зацікавило питання, а куди йдуть кошти від операцій з оподаткування рухомого/нерухомого майна.

За інформацією Трубарова, станом на 25 липня, нотаріусами проведено перевірку 760-ти об’єктів житлової нерухомості, що опосередковано підтверджує проведення правочину, на загальну суму 481,7 млн грн.

Як зазначається, відповідно до цієї суми сплачено: 5% – податок на доходи фізичних осіб – на суму 24,08 млн. (при умові обов’язкового оподаткування); 1,5% – військовий збір – на суму 7,2 млн. грн.; 1% – пенсійний збір – на суму 4,8 млн. грн.; 1% від суми правочину – державне мито – на суму 4,8 млн. грн.

«Ці суми сплачені до Державного бюджету України тільки за правочини з житловою нерухомістю при роботі лише одного електронного майданчика. Невдовзі запрацює ще один, а до кінця осені запрацюють не менше 10 електронних майданчиків», – написав Трубаров.

Після того, як Фонд унеможливив навмисне заниження вартості нерухомого майна при продажу, всіх зацікавило питання, а...

Опубликовано Віталій Трубаровым Cреда, 25 июля 2018 г.

У свою чергу, як повідомляв Інтерфакс-Україна із посиланням на прес-службу ФДМ, Фонд розраховує найближчим часом запустити ще 3 електронні майданчики для внесення звітів про оцінку нерухомості в Єдину базу даних звітів про оцінку, крім існуючої платформи «Оцінка.online» – «Професійна оцінка», «Експрес оцінка», «Реєстр оцінки».

Водночас, за інформацією агентства, Українське товариство оцінювачів (УТО) в листі до ФДМ, оприлюдненому на сторінці у Facebook, відзначило, що введення Єдиної бази з модулем, який не допускає реєстрації звіту, якщо зазначена ціна нижче мінімального значення для такого об'єкта, з одночасною відмовою від існуючої бази заподіює шкоду учасникам ринку нерухомості.

Як зазначають у товаристві, вартість послуг 390 грн, запропонована поки єдиним функціонуючим майданчиком, є економічно необґрунтованою і суттєво завищеною і призводить до істотного збільшення транзакційних витрат громадян (особливо в невеликих населених пунктах) і в багатьох випадках навіть перевищує ціну послуг з оцінки.

Опубликовано Українське Товариство Оцінювачів Суббота, 21 июля 2018 г.

Товариство оцінювачів також зазначає, що індикативи (мінімальна вартість нерухомості), за якими система може не допустити внесення звіту про оцінку в базу, не завжди відповідає ситуації на ринку.

Крім того, у УТО заявили, що майданчик «Оцінка.online» має проблеми з реєстрацією оцінювачів на майданчику, з безпідставним списанням коштів у разі відмови в реєстрації звіту, а робота технічної підтримки є незадовільною.

Водночас, Трубаров заявив, що Фонд відкриє гарячу лінію для допомоги з внесенням звіту в базу або отриманням результату перевірки.

Нагадаємо, днями ФДМ ввів в дію оновлену Єдину базу даних звітів про оцінку нерухомості – інформаційно-телекомунікаційну систему, до складу якої входять база даних та модуль електронного визначення оціночної вартості (з метою перевірки вартості об’єктів оподаткування, внесеної суб’єктом оціночної діяльності).

Пізніше, Антимонопольний комітет України вдався до перевірки дотримання ФДМ  законодавства у сфері економічної конкуренції при впровадженні електронної Єдиної бази звітів про оцінку у єдиниму е-майданчику «Оцінка.online». 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло