В Китаї не вдалося відкрити підрозділ Facebook через протест місцевої влади
Присутність соцмережі в Китаї – надто політизоване питання, щоб його можна було легко вирішити

Про відкриття підрозділу американської соцмережі Facebook у Китаї було широко анонсовано в ЗМІ 24 липня, однак уже після обіду наступного дня інформація про це почала зникати з інформаційного простору, зокрема – зі сторінок багатьох китайських інтернет-ЗМІ і соцмереж. А з офіційного сайту реєстрації компаній в Китаї National Enterprise Credit Information Publicity зникли і дані про саме дочірнє підприємство Facebook у КНР, передає The New York Times.
Як повідомило джерело видання, влада скасувала дозвіл на реєстрацію підрозділу. Це пов’язано з протиріччями, які виникли між чиновниками в керівництві провінції Чжецзян і національним регулятором – Державним управлінням з питань кіберпростору.
Штаб-квартира Facebook мала розміститися в місті Ханчжоу (провінція Чжецзян). Управління виявилося незадоволене тим, що влада провінції не порадилася з ним перед тим, як давати дозвіл на реєстрацію компанії.
Цей дивний інцидент підкреслює, наскільки серйозною проблемою для Facebook є проникнути в Китай – навіть відкрити інноваційний центр. Соцмережу було заблоковано в Китаї майже десять років тому. Її дочірній сервіс обміну фотографіями, колись популярний в КНР, також потрапив під цензуру уряду. Хоча Facebook не полишає спроби вийти на китайський ринок і працювати з китайськими розробниками, його присутність, схоже, стала політичним питанням.
Google, яку також давно заблокувала в Китаї, нещодавно «прорвала оборону» і відкрила центр дослідження штучного інтелекту та випустивши на ринок гру на його основі. Минулого місяця Google заявила, що вкладе $550 млн у китайську компанію електронної комерції JD.com.
Інші американські технокомпанії, такі як LinkedIn, присутні в країні, але суворо цензурують контент на вимогу Пекіна.
Нагадаємо, сьогодні акції Facebook рекордно обвалилися після оприлюднення фінансового звіту.
Раніше Марк Цукерберг в інтерв'ю виданню Recorde розповідав, що збирається підкорювати Китай.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].