mind
МВФ схвалив прийнятий Україною план зі створення Антикорупційного суду

МВФ схвалив прийнятий Україною план зі створення Антикорупційного суду

Інші питання щодо цін на газ і окремих витрат бюджету ще в процесі обговорення

МВФ схвалив прийнятий Україною план зі створення Антикорупційного суду
фото Shutterstock

Міжнародний валютний фонд схвалив прийнятий парламентом України оновлений план зі створення Антикорупційного суду, знявши таким чином одну з перешкод на шляху до отримання Києвом наступного траншу в $2 млрд.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на прес-секретаря МВФ.

«Законодавча база для створення Вищого антикорупційного суду після набуття чинності недавно прийнятих поправок буде відповідати зобов'язанням української влади в рамках програми підтримки МВФ», – повідомила прес-секретар.

Однак тільки домовленостей щодо антикорупційного суду недостатньо для надання валютним фондом траншу Україні.

«Обговорення інших питань, в тому числі цін на газ і державного бюджету, тривають», – зазначила прес-секретар.

Як відомо, МВФ вимагає від України підвищити ціни на газ для населення і зменшити деякі витрати бюджету. В цих питаннях виникають протиріччя з українською владою.

Нагадаємо, 7 червня Верховна Рада прийняла закон про Антикорупційний суд, що є однією з ключових умов продовження співпраці з МВФ.

Як писав Mind, глава місії МВФ в Україні Рон ван Руден заявив під час зустрічі у форматі OpenMind Club, що Україні не слід надто покладатися на гроші від МВФ, ЄС і Світового банку.

Раніше голова ради Нацбанку Богдан Данилишин зазначив, що для отримання траншу від МВФ залишилося виконати останню вимогу фонду, а восени місія МВФ проведе моніторинг виконання зобов'язань Україною.

Нагадаємо: поточна програма України й МВФ обсягом $17,5 млрд, з яких Україна отримала лише $8,7 млрд у зв'язку з повільним впровадженням узгоджених реформ, закінчується навесні 2019 року. У 2018 році Нацбанк і Міністерство фінансів розраховують отримати $1,9 млрд від МВФ. Для продовження співпраці з фондом крім створення антикорупційного суду у відповідності до рекомендацій Венеціанської комісії,  уряд ще повинен привести ціни на газ до імпортного паритету й забезпечити механізм їх автоматичного регулювання зі зміною цінової кон'юнктури.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті