mind
Президент проти дискримінації – дотації на придбання техніки для великих гравців потрібно скасувати

Президент проти дискримінації – дотації на придбання техніки для великих гравців потрібно скасувати

Порошенко повернув до Ради закон із відповідними пропозиціями

Президент проти дискримінації – дотації на придбання техніки для великих гравців потрібно скасувати
Фото: pixabay.com

Президент Петро Порошенко виступив проти дискримінації щодо маленьких сільгоспвиробників і вимагає Раду прибрати норму про дотації на придбання зернових вагонів, яка задовольняє потреби лише великих гравців галузі, йдеться у повідомлені на сайті глави держави.

Як зазначається, він повернув до Верховної Ради із пропозиціями закон «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законів України щодо запровадження механізму «єдиного вікна» та оптимізації здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України», прийнятий 5 липня 2018 року.

«Більшість сільськогосподарських товаровиробників становлять фермерські господарства (75 % від загальної кількості сільськогосподарських підприємств), обсяг виробництва продукції рослинництва (11,2 %) не є такими, що об’єктивно вимагає придбання більшістю з них спеціальних вагонів для перевезення зерна, – йдеться в повідомленні. – За таких обставин запроваджувана Законом державна підтримка на часткове відшкодування вартості закупівлі спеціальних вагонів для перевезення зерна є несправедливою стосовно більшості сільськогосподарських товаровиробників».

Як зазначається, зважаючи на те, що вартість спеціальних вагонів для перевезення зерна чимала, а також значні витрати, необхідні на їх утримання і експлуатацію та обсяги продукції рослинництва власного виробництва, претендувати на таку державну підтримку зможуть переважно великі сільськогосподарські підприємства.

Так, запропонована законом державна підтримка на часткове відшкодування вартості закупівлі спеціальних вагонів для перевезення зерна не забезпечує досягнення соціальних та економічних цілей державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників та є нераціональним витрачанням бюджетних коштів.

Законом вносяться зміни до законів України «Про стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу» та «Про державну підтримку сільського господарства України», за якими спеціальні вагони для перевезення зерна віднесено до техніки і обладнання для агропромислового комплексу, на придбання яких сільськогосподарським товаровиробникам надається державна підтримка.

Водночас звернення до президента із проханням ініціювати поправки до прийнятого закону «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законів України щодо запровадження механізму «єдиного вікна» та оптимізації здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України» також направили українські сільськогосподарські товаровиробники, зокрема, Українська зернова асоціація, Асоціація підприємств – виробників техніки та обладнання для агропромислового комплексу «Украгромаш».

Нагадаємо, Верховна Рада України підтримала 5 липня законопроект про «єдине вікно» на митниці №7010.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті