mind
Вірменський стартап презентував екологічні стакани, які самі нагрівають каву

Вірменський стартап презентував екологічні стакани, які самі нагрівають каву

Magicup скоро запатентує свою технологію у Вірменії і відкриється як підприємство

Вірменський стартап презентував екологічні стакани, які самі нагрівають каву
фото http://www.magicup.co.uk

Стартап з Вірменії Magicup створив стаканчики, які самостійно нагрівають рідину. Одним натисканням кнопки каву або чай у них можна розігріти до +72, пише HighTech з посиланням на вірменські ЗМІ.

Новинка була представлена на міжнародному конкурсі Sevan Startup Summit 2018 на озері Севан.

На ринку вже є керамічні кружки, які розігріваються самі, однак коштують вони від $80 до $150. Вірменський стартап створив технологію для дешевших одноразових стаканів. При цьому природа від них не постраждає, наголошує розробник проекту Мовсес Макарян.

«Їх можна переробляти, але в виробничих умовах. Тому продавати їх ми будемо тільки об'єктам громадського харчування, щоб їх збирали і привозили до нас на повторні цикли. Бо якщо ми візьмемо такий стакан на вулицю, то допивши каву, ми його просто викинемо. А ми не хочемо, щоб люди викидали пластик», – розповідає він.

У інноваційних чашок подвійні стінки. Між ними – речовини для теплової реакції. При натисканні кнопки починається реакція: речовини змішуються, виділяють тепло і розігрівають рідину.

«Які саме реагенти будуть розігрівати каву, поки що секрет. Але вони абсолютно нешкідливі», – запевняє Макарян.

Одна з найвідоміших реакцій такого роду – це суміш окису кальцію (негашеного вапна) з водою.

Схожий проект був у Nestle. У 2001 році Nescafe випустив такі чашки, але через рік був змушений був відкликати їх з ринку, тому що вони недостатньо розігрівали каву в морози.

Найближчим часом Magicup запатентує свою технологію в Вірменії і відкриється як підприємство. Лінію з переробки пластику (для повернення чашок до життя) вже закупили. Далі залишається тільки міняти форму чашок за потребами клієнтів. Стакан можна пристосувати і як миску для бульйону чи локшини.

Нагадаємо, український екологічний стартап з виготовлення зубних щіток увійшов до п’ятірки найкращих у світі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті