Рахунок Держказначейства зменшився до рівня 2014 року

Рахунок Держказначейства зменшився до рівня 2014 року

Залишки грошей на початок серпня склали 1,99 млрд грн, минулого року в цей же період були на рівні 44,07 млрд грн

Рахунок Держказначейства зменшився до рівня 2014 року
Фото: Shutterstock

Залишки коштів на єдиному казначейському рахунку (ЄКР) до початку серпня знизилися до рівня січня 2014 року і склали 1,99 млрд грн, повідомляє FinClub.

Як зазначається, згідно з даними Державної казначейської служби, кошти скоротилися за місяць на 7,4 млрд грн.

Водночас залишок коштів на ЄКР у серпні 2017 року збільшився на 38,8%, з 44,07 млрд грн (на 1 серпня) до 61,2 млрд грн (на 1 вересня).

Крім того, залишок коштів на єдиному казначейському рахунку (ЄКР) на 1 грудня 2017 року сягнув 54,1 млрд грн, що на 11,4% перевищує показник попереднього місяця (48,6 млрд грн).

Найбільше значення ЄКР у 2017 році зафіксовано у вересні цього року, найменше – у січні.

Нагадаємо: НБУ попереджав ще наприкінці минулого року, що податкові надходження у 2018 році не буде виконано в повному обсязі.

Водночас Державна фіскальна служба для спрощення процесу оподаткування великих платників податків планує перевести сплату податків на єдиний казначейський рахунок вже до кінця року.

Єдиний казначейський рахунок є основним рахунком для управління коштами державного та місцевих бюджетів, на який зараховуються податки та інші платежі. Встановленими правилами поки що сформований ритм платежів, що суттєво зменшує залишки на ЄКР в середині місяця, коли настає термін здійснення багатьох бюджетних витрат, й істотно збільшує їх наприкінці місяця.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті