mind
ДФС планує перевести сплату податків на єдиний казначейський рахунок вже до кінця року
Спецпроект
Трансформації бізнесу

ДФС планує перевести сплату податків на єдиний казначейський рахунок вже до кінця року

Для спрощення процесу оподаткування великих платників податків

ДФС планує перевести сплату податків на єдиний казначейський рахунок вже до кінця року
Фото pixabay.com

Проект комплексного обслуговування великих платників податків з покроковим планом, який, зокрема, передбачає переведення сплати податків на єдиний казначейський рахунок і дозволить спростити їх обслуговування вже до 1 січня 2019 року, презентував начальник Офісу великих платників податків (ОВПП) Державної фіскальної служби (ДФС) Євген Бамбізов у своєму блозі.

Йдеться про те, що для реалізації зазначеного плану потрібно зробити три кроки: перетворити ОВПП на єдине місце обліку великого платника, впровадити єдиний казначейський рахунок для сплати всіх податків і зборів (крім ПДВ) та розробити й впровадити відповідне програмне забезпечення.

«Ми розробили проект переходу до комплексного обслуговування великого платника податку і впевнені, що ця фантастика, яка суттєво спростить процес сплати податків, цілком можлива. Більше того: якщо почати роботу просто зараз, то вже з 1 січня 2019 року офіс зможе адмініструвати не лише податки, що сплачуються до державного бюджету, а й екологічний податок, ренту, податок на майно, туристичний збір, збір за місця паркування транспортних засобів – тобто усі ті податки, що сплачуються великим платником до місцевих бюджетів», – написав він.

Як пояснив Бамбізов, планується, що офіс лише адмініструватиме всі види податків і зборів великого платника податків незалежно від місця розташування його об’єктів оподаткування, а гроші надходитимуть до місцевих бюджетів – згідно з нормами Бюджетного кодексу.

Так, за словами Бамбізова, реалізація цієї програми потребує, зокрема, ухвалення відповідних законодавчих змін щодо запровадження єдиного казначейського рахунку та визначення єдиного місця обліку великого платника податків.

Крім того, необхідне доопрацювання ІС «Податковий блок» за принципом «карточка особового рахунку іде за платником» (а не за територіальною ознакою), «що надасть доступ координатору до всіх карток особових рахунків великого платника».

Також Бамбізов зазначив, що в умовах підвищення навантаження на координатора необхідно буде розробити відповідні ІТ-рішення для ефективного адміністрування всіх податків.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті