mind
Іран готується до масштабних навчань в Перській затоці

Іран готується до масштабних навчань в Перській затоці

Іранські війська демонструватимуть свою здатність перекривати Ормузьку протоку, яка є важливою для глобальних постачань енергоресурсів

Іран готується до масштабних навчань в Перській затоці
Ормузька протока з космосу
фото Wikipedia

Іранська ісламська революційна гвардія готується до початку масштабних військово-морських навчань, які продемонструють свою здатність перекрити Ормузьку протоку, яка є важливою для глобальних постачань енергоресурсів. Про це повідомляє CNN.

Американські чиновники, які слідкують за останніми пересуваннями іранських військ, вважають, що навчання можуть розпочатись вже за два дні.

«Ми знаємо про збільшення військово-морських операцій в Аравійській затоці, Ормузькій протоці та Оманській затоці. Ми уважно стежимо за ними і продовжуватимемо працювати з нашими партнерами для забезпечення свободи судноплавства та вільного потоку торгівлі в міжнародних водних шляхах», – сказав головний капітан американського командування капітан Вільям Урбан.

Ормузька протока поєднує Перську затоку з Аравійським морем.

Адміністрація енергетичної інформації США говорить, що цей шлях є «найважливішим в світі для транзиту нафти», оскільки через нього проходить 20% нафти світу.

В той час як США не вбачають негайних ознак ворожості зі сторони Ірану, демонстрація військової сили іранських військ глибоко тривожить розвідку США. По-перше, Іран проводить більш масштабні навчання, ніж зазвичай, по-друге, вони відбуваються раніше, ніж у попередні роки.

Наразі в США підрахували, що участь в навчаннях братиме більше 100 суден. Очікується, що також будуть задіяні повітряні та наземні об’єкти, включно із береговими оборонними ракетним батареями.

Зараз в Перській затоці знаходиться лише один американський військовий корабель USS The Sullivans.

Нагадаємо: 8 травня президент Дональд Трамп оголосив про вихід США з іранської ядерної угоди.

З того часу відносини між країнами погіршились, а їх лідери, час від часу, обмінюються погрозами.

У відповідь на санкції США, які забороняють іншим країнам імпортувати нафту з Ірану, іранська сторона заявила, що знає чим відповісти. Іран пригрозив взагалі закрити експорт нафти Перською затокою.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті