mind
Іран застосує контрзаходи проти США, якщо ті заблокують експорт іранської нафти

Іран застосує контрзаходи проти США, якщо ті заблокують експорт іранської нафти

Тегеран може, у відповідь, взагалі заблокувати експорт нафти Перською затокою

Іран застосує контрзаходи проти США, якщо ті заблокують експорт іранської нафти
фото з pixabay.com

Іран готовий до застосування контрзаходів у випадку спроб США заблокувати експорт іранської нафти. Про це заявило МЗС Ірану, передає Reuters.

Тим часом американські високопосадовці посилюють дипломатичні зусилля для того, щоб змусити країни припинити імпорт іранської нафти.

«Якщо Америка хоче зробити рішучий крок в цьому напрямку, Іран точно зустріне це контрзаходами», – заявив прес-секретар МЗС Ірану Бахрам Кассімі.

Верховний лідер країни Алі Хаменей підтримав пропозицію президента Ірану Хасана Рухані щодо того, що Іран може заблокувати експорт нафти в Перській затоці, якщо буде заблоковано його власний.

Нагадаємо: за останні дні відносини між Тегераном та Вашингтоном значно погіршились.

Днями президент Трамп суворо попередив президента Ірану більше ніколи не погрожувати США, оскільки це викличе досі небачені наслідки. МЗС Ірану відповіло, що це США слід бути обережними з погрозами.

Як повідомлялось, 8 травня Трамп оголосив про вихід США з ядерної іранської угоди 2015 року, яка знімала з країни санкції в обмін на обмеження її ядерної програми.

США запровадять обмежувальні санкції проти Ірану у два етапи: перший етап розпочнеться 4 серпня, другий – 6 листопада. Ключовою метою санкцій є завадити Ірану збагачуватись за рахунок нафти.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті