mind
Суддя попросив прокурорів не називати багатих клієнтів Манафорта з України «олігархами»

Суддя попросив прокурорів не називати багатих клієнтів Манафорта з України «олігархами»

На його думку, прокурори асоціюють Манафорта із «мерзенними людьми, тому і він сам є мерзенним»

Суддя попросив прокурорів не називати багатих клієнтів Манафорта з України «олігархами»
Пол Манафорт
Фото Shutterstock

Суддя Томас Елліс, який веде справу колишнього голови передвиборчого штабу Трампа та політичного консультанта Віктора Януковича Пола Манафорта звернувся до прокурорів із проханням не називати його багатих українських клієнтів «олігархами». Про це повідомляє АР.

Другий день слухань присвячений розкішному способу життя, який вів Манафорт. Прокурори навели суду та присяжним цілий ряд прикладів, як та на що підсудний витрачав кошти. Зокрема, вони наголосили на тому, що він витратив більше $1 млн доларів на одяг та аксесуари та ще мільярди на нерухомість.

Коли прокурори показували світлини будинків та костюмів Манафорта, Елліс їх перервав, щоб список доказів для розгляду був обмеженим.

«Усі ці документи показують, що Манафорт вів розкішний спосіб життя, – сказав суддя. – Все це не має значення».

Що стосується терміну «олігархи», Елліс сказав, що вживання цього слова має на увазі, що Манафорта прокурори асоціюють із «мерзенними людьми, тому і він є мерзенним».

Прокурор Грег Андрес переконував, що документування витрат Манафорта для присяжних було важливим.

«Це не спроба довести, що Манафорт жив багато, – сказав Андрес. – Це свідчить про його прибутки».

Судовий розгляд явно привернув увагу президента Дональда Трампа, який захищав Манафорта в 2016 та говорив, що Манафорта вважають гіршим, ніж бандита Аль Капоне. Трамп у Twitter закликав спецпрокурора не ганьбити США та припинити полювання на «російських відьом».

Нагадаємо: 31 липня розпочався суд над 69-річним Полом Манафортом, екс-головою передвиборчого штабу Трампа та політичним консультантом Януковича. Його звинувачують у відмиванні грошей, ухилянні від сплати податків, банківському шахрайстві та змові. Віг може провести решту свого життя у в’язниці, якщо його визнають винним.

Як повідомлялось, під час першого дня слухань прокурори розкрили, що Манафорт зберігав $60 млн, зароблених в Україні, на понад 30 прихованих іноземних рахунках.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті