mind
У посольстві США в Москві понад 10 років працювала російська шпигунка

У посольстві США в Москві понад 10 років працювала російська шпигунка

Завдяки своїй посаді жінка мала доступ до внутрішньої мережі посольства, електронних листів та засекречених баз даних

У посольстві США в Москві понад 10 років працювала російська шпигунка
фото з pixabay.com

Контррозвідка США виявила, що російський агент спецслужб понад 10 років працювала в американському посольстві в Москві. Про це повідомляє The Guardian.

Росіянку на роботу в посольство найняла Секретна служба США, таким чином, вона отримала доступ до внутрішньої мережі посольства, електронної кореспонденції та баз даних, включно із робочими графіками президентів, віце-президентів та їхніх дружин.

Жінка працювала в Секретній службі кілька років, доки не потрапила під підозру в 2016 році під час регулярної перевірки безпеки, яку проводили слідчі з Управління регіональної національної безпеки Держдепартаменту (RSO).

Протягом останніх років Конгрес сфокусований на атаках хакерів, тоді як, імовірно, вся необхідна інформація уже була отримана Росією через внутрішнє втручання. Розвідка встановила, що жінка мала часті неофіційні зустрічі з представниками російського ФСБ.

Джерела розповіли The Guardian, що RSO повідомила про інцидент у січні 2017 року, але Секретна служба так і не розпочала повномасштабного розслідування. Натомість вона запустила його через декілька місяців потому.

Зазначається, що жінку-агента було звільнено минулим літом, після того як Держдеп США відкликав її доступ до секретної інформації. Її звільнення співпало із черговим раундом санкцій США проти РФ та з висиланням 750 дипломатичних представників РФ в США.

«Секретна служба намагається приховати порушення, звільнивши її, – повідомило джерело. – Шкоди уже було нанесено, але вище керівництво Секретної служби не проводило жодних внутрішніх розслідувань для її оцінки та щоб переконатись, що вона не завербувала інших співробітників для подальшого отримання інформації. Лише інтенсивне розслідування ззовні зможе оцінити шкоду, яку вона нанесла».

У заяві Секретної служби йдеться про те, що вона визнає, що «усі іноземні громадяни, які надають послуги з метою співпраці нашої місії, адміністративні чи інші, можуть підпадати під вплив іноземної розвідки. Особливо важливо це в Росії».

Держдеп США від коментарів відмовився, оскільки «не має інформації про цей інцидент». Втім додав, що йому відомо, «що співробітники урядових органів США в силу своєї роботи можуть бути націлені на служби зовнішньої розвідки… коли ми ідентифікуємо, що співробітник порушує директиви безпеки, ми приймаємо відповідні заходи у відповідний час».

Секретна служба є федеральним правоохоронним органом США, який знаходиться в Департаменті національної безпеки та має понад 150 офісів по усьому світу. Головна мета органу – «захист лідерів країни, фінансової та критичної інфраструктури США».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті