mind
Щоб вивести алкголь з тіньового ринку, етикетки на пляшках будуть оснащувати QR-кодом

Щоб вивести алкголь з тіньового ринку, етикетки на пляшках будуть оснащувати QR-кодом

Через підроблений алкоголь український бюджет щороку втрачає понад 11 млрд грн

Щоб вивести алкголь з тіньового ринку, етикетки на пляшках будуть оснащувати QR-кодом
фото http://az-ua.com

На пляшках деяких виробників алкоголю вже зʼявився новий вид захисту продукції від підробки – QR-код, повідомляє видання Акциз. Експерти вважають, що повсюдне введення такого способу маркування продукції допоможе зупинити розростання тіньового ринку алкоголю.

Ця система з QR-кодом називається CipherME і є своєрідною електронною акцизною маркою. Саме в ній зберігаються дані, які будь-який покупець може просканувати і переконатися в достовірності продукту.

Для цього в App Store, а також в Google Play можна завантажити безкоштовну програму. Інформація з QR-код зберігається в захищеній хмарі.

Переваги QR-коду в тому, що його складно підробити, і він забезпечить покупцеві упевненість в придбанні якісного алкоголю, а не підробки.

Завдяки коду можна побачити ланцюг поставки через дані, які приходять від контролерів і споживачів.

Як зазначає видання, акцизна марка, яка мала би служити захистом якості спиртного, сьогодні не справляється з цим завданням. За даними МВФ, в Україні вже 60% спиртного торгується на тіньовому ринку.

Експерт з податкового законодавства Андрій Панасюк зазначає, що підробка акцизної марки – сьогодні справа проста:

«Розвиток технологій вбив акцизну марку. Сьогодні її можна підробити навіть без спеціального дорогого устаткування», – каже він.

Нагадаємо, що згідно з дослідженням Pricewaterhousecoopers, через «підроблений» алкоголь український бюджет щороку втрачає понад 11 млрд грн.

Видання EU Reporter раніше повідомляло, що Україна перетворюється на головного постачальника сурогатного алкоголю в ЄС.

Нагадаємо, «Укрспирт» вирішив продавати алкоголь українських виробників у власній мережі магазинів «Національний продукт».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті