Щоб вивести алкголь з тіньового ринку, етикетки на пляшках будуть оснащувати QR-кодом
Через підроблений алкоголь український бюджет щороку втрачає понад 11 млрд грн

На пляшках деяких виробників алкоголю вже зʼявився новий вид захисту продукції від підробки – QR-код, повідомляє видання Акциз. Експерти вважають, що повсюдне введення такого способу маркування продукції допоможе зупинити розростання тіньового ринку алкоголю.
Ця система з QR-кодом називається CipherME і є своєрідною електронною акцизною маркою. Саме в ній зберігаються дані, які будь-який покупець може просканувати і переконатися в достовірності продукту.
Для цього в App Store, а також в Google Play можна завантажити безкоштовну програму. Інформація з QR-код зберігається в захищеній хмарі.
Переваги QR-коду в тому, що його складно підробити, і він забезпечить покупцеві упевненість в придбанні якісного алкоголю, а не підробки.
Завдяки коду можна побачити ланцюг поставки через дані, які приходять від контролерів і споживачів.
Як зазначає видання, акцизна марка, яка мала би служити захистом якості спиртного, сьогодні не справляється з цим завданням. За даними МВФ, в Україні вже 60% спиртного торгується на тіньовому ринку.
Експерт з податкового законодавства Андрій Панасюк зазначає, що підробка акцизної марки – сьогодні справа проста:
«Розвиток технологій вбив акцизну марку. Сьогодні її можна підробити навіть без спеціального дорогого устаткування», – каже він.
Нагадаємо, що згідно з дослідженням Pricewaterhousecoopers, через «підроблений» алкоголь український бюджет щороку втрачає понад 11 млрд грн.
Видання EU Reporter раніше повідомляло, що Україна перетворюється на головного постачальника сурогатного алкоголю в ЄС.
Нагадаємо, «Укрспирт» вирішив продавати алкоголь українських виробників у власній мережі магазинів «Національний продукт».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].