mind
Помпео: Трамп змусить Іран «поводити себе як нормальна країна»

Помпео: Трамп змусить Іран «поводити себе як нормальна країна»

Відновлення санкцій проти Тегерану, можливо, підштовхне іранський режим до змін

Помпео: Трамп змусить Іран «поводити себе як нормальна країна»
Майк Помпео
фото twitter.com/SecPompeo

Держсекретар США Майк Помпео заявив, що відновлених санкцій США проти Ірану буде суворо дотримано, і діятимуть вони, доки іранська влада радикально не змінить свій курс. Про це повідомляє AP.

За його словами, санкції є важливою опорою в політиці США стосовно Ірану. Втім. Він додав, що адміністрація готова йти на зустріч Тегерану, але «це вимагатиме неабияких змін зі сторони іранського режиму».

Помпео назвав іранських лідерів «поганими акторами» і сказав, що президент Дональд Трамп має намір змусити їх «поводити себе як нормальна країна».

Як повідомляється, з 6 серпня США планують відновити дію санкцій проти Ірану, які були призупинені на час дії іранської ядерної угоди.

Нагадаємо: 8 травня Трамп оголосив, що США виходять з угоди.

Його рішення щодо виходу та відновлення санкцій загострила двосторонні відносини між країнами. Зокрема, лідери неодноразово обмінювались погрозами. Іранська сторона попередила, що у зв’язку із санкціями вводитиме власні контрсанкції, які можуть заблокують експорт нафти Перською затокою. 

Не усі країни пристають на прохання Трампа скоротити до нуля імпорт іранської нафти, зокрема Китай Сполученим Штатам переконати не вдалось. Така позиція Пекіну підриває спроби адміністрації Трампа ізолювати Іран після виходу США з ядерної угоди.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті