mind
Китай відмовив США у проханні не купувати іранську нафту

Китай відмовив США у проханні не купувати іранську нафту

Unipec призупинила імпорт з США

Китай відмовив США у проханні не купувати іранську нафту
Лідер КНР Сі Цзіньпін
фото Shutterstock

Сполучені Штати не змогли переконати Китай скоротити імпорт іранської нафти, повідомляє Інтерфакс з посиланням на Bloomberg.

Наразі переговори все ще тривають, аби урегулювати питання. Проте, така позиція Китаю підриває спроби американського президента Трампа ізолювати Іран після того, як США в односторонньому порядку вийшли з іранської ядерної угоди, відомої як Спільний всеосяжний план дій (СВПД).

Разом з тим, за даними Thomson Reuters, китайська компанія Unipec, трейдинговий підрозділ держкорпорації Sinopec, призупинила імпорт нафти з США на тлі торгових розбіжностей Вашингтона і Пекіна.

Раніше на цьому тижні стало відомо, що Трамп доручив торговому представнику США Роберту Лайтхайзеру вивчити питання і підготувати план введення більш високих мит на китайські товари вартістю $200 млрд – за ставкою 25% замість раніше запланованих 10%. Китай відповів, що готовий відповісти на погрози США зустрічними тарифами.

За даними Енергетичного інформаційного агентства (EIA) міністерства енергетики США, поставки американської нафти в Китай в минулому році перевищили сукупний обсяг експорту в Великобританію і Нідерланди, які посідають третє і четверте місце серед імпортерів нафти з США. У лютому цього року Пекін став найбільшим імпортером американської сировини.

Що стосується Ірану, то поки все, чого вдалося домогтися Вашингтону від Китаю, який є головним ринком збуту іранської нафти – це згоди не збільшувати закупівлі у Тегерана.

Представники США відвідують різні країни, намагаючись переконати їх відмовитися від іранської нафти до початку листопада, коли будуть відновлені практично всі американські санкції щодо ісламській республіки. Вашингтон відновить санкції проти Ірану в два етапи: з 4 серпня і з 6 листопада.

Хоча адміністрація Трампа говорила, що домагається повного припинення експорту нафти з Ірану до 4 листопада, більшість аналітиків вважають цю мету недосяжною.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті