Китай відмовив США у проханні не купувати іранську нафту
Unipec призупинила імпорт з США

Сполучені Штати не змогли переконати Китай скоротити імпорт іранської нафти, повідомляє Інтерфакс з посиланням на Bloomberg.
Наразі переговори все ще тривають, аби урегулювати питання. Проте, така позиція Китаю підриває спроби американського президента Трампа ізолювати Іран після того, як США в односторонньому порядку вийшли з іранської ядерної угоди, відомої як Спільний всеосяжний план дій (СВПД).
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Разом з тим, за даними Thomson Reuters, китайська компанія Unipec, трейдинговий підрозділ держкорпорації Sinopec, призупинила імпорт нафти з США на тлі торгових розбіжностей Вашингтона і Пекіна.
Раніше на цьому тижні стало відомо, що Трамп доручив торговому представнику США Роберту Лайтхайзеру вивчити питання і підготувати план введення більш високих мит на китайські товари вартістю $200 млрд – за ставкою 25% замість раніше запланованих 10%. Китай відповів, що готовий відповісти на погрози США зустрічними тарифами.
За даними Енергетичного інформаційного агентства (EIA) міністерства енергетики США, поставки американської нафти в Китай в минулому році перевищили сукупний обсяг експорту в Великобританію і Нідерланди, які посідають третє і четверте місце серед імпортерів нафти з США. У лютому цього року Пекін став найбільшим імпортером американської сировини.
Що стосується Ірану, то поки все, чого вдалося домогтися Вашингтону від Китаю, який є головним ринком збуту іранської нафти – це згоди не збільшувати закупівлі у Тегерана.
Представники США відвідують різні країни, намагаючись переконати їх відмовитися від іранської нафти до початку листопада, коли будуть відновлені практично всі американські санкції щодо ісламській республіки. Вашингтон відновить санкції проти Ірану в два етапи: з 4 серпня і з 6 листопада.
Хоча адміністрація Трампа говорила, що домагається повного припинення експорту нафти з Ірану до 4 листопада, більшість аналітиків вважають цю мету недосяжною.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.