mind
КАСКО: що це та як працює такий вид страхування

КАСКО: що це та як працює такий вид страхування

КАСКО – це страхування наземного транспортного засобу (крім залізничного) від збитку

КАСКО: що це та як працює такий вид страхування
Фото: Shutterstock

КАСКО – це страхування наземного транспортного засобу (крім залізничного) від збитку, зокрема, ДТП, погодних умов, протиправних дій третіх осіб та викрадення. Про це пише прес-служба СК AXA Group.

Відміна КАСКО від ОСАЦВ (обов'язковий поліс страхування цивільної відповідальності перед третіми особами) полягає в тому, що КАСКО – це добровільний вид страхування свого автомобіля від збитку. У випадку ДТП, де винуватцем є власник поліса,  КАСКО покриє відновлювальні роботи щодо його автомобіля. У випадку ОСАЦВ – якщо страхувальник є винуватцем ДТП, решта учасників аварії отримають компенсацію від його страхової компанії. Однак ремонт власного автомобіля така страховка не покриє.

Так, залежно від програм, КАСКО покриває такі страхові ризики:

 • збиток внаслідок ДТП;
 • викрадення транспортного засобу;
 • збиток внаслідок протиправних дій третіх осіб;
 • збиток внаслідок пожежі;
 • збитки внаслідок стихійних лих;
 • збитки внаслідок падіння предметів на транспортний засіб (ТЗ);
 • пошкодження скла.

Однак КАСКО не покриває такі ризики як:

 • втрата експлуатаційних якостей автомобіля (наприклад, незначні відколи лакофарбового покриття, потертості та подряпини лобового скла без сколів, подряпини і плями в салоні автомобіля тощо);
 • не покривається крадіжка коліс, ковпаків, запасок, акумулятора, молдингів, номерних знаків, антен, емблем, скла зовнішніх дзеркал (крім викрадення разом з ТЗ);
 • не покривається крадіжка обладнання з салону ТЗ, без наявності слідів злому;
 • не покривається викрадення додаткового обладнання, якщо воно не було вказано в договорі.

У разі настання страхового випадку рекомендовано вжити заходів з метою порятунку автомобіля і зменшення розміру його пошкодження (якщо це можливо). Необхідно повідомити про настання події в компетентні органи – поліцію, а за необхідності – швидку допомогу, МНС. Разом з цим зателефонувати на гарячу лінію свого страховика,  назвати номер страхового поліса, свої П.І.Б. і пояснити, що сталося з автомобілем. Менеджер колл-центру роінформує, які кроки необхідно зробити далі.

Обсяги компенсації залежать від умов договору. Серед можливих причин у відмові виплати відшкодування страховики називають, зокрема, керування автомобілем у стані сп'яніння (алкогольне, наркотичне чи медикаментозне сп'яніння), в'їзд на залізничний переїзд при закритому шлагбаумі, збиток внаслідок гідроудару, збитки внаслідок порушення правил експлуатації ТЗ, збитки внаслідок використання ТЗ як таксі, у змаганнях, буксирування/ранспортування застрахованого автомобіля тощо.

АХА Group (Франція) – світовий лідер у сфері страхування та управління активами. Дев'ятий рік поспіль АХА є страховим брендом №1 у світі. Понад 165 000 співробітників щодня обслуговує 105 млн клієнтів у 64 країнах світу.

Раніше повідомлялось, що страхові компанії у січні – червні 2018 року збільшили збір платежів за договорами страхування ОСЦПВ – «автоцивілки», на 20,9%, до 2,182 млрд грн.

Про ситуацію на страховому ринку України та про те, хто з його гравців заслуговує на найбільшу довіру, читайте в рейтингу страхових компаній Mind.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті