mind
ICU та Ахметов перебирають на себе борги та підприємства «Донецьксталі»

ICU та Ахметов перебирають на себе борги та підприємства «Донецьксталі»

Металургійний холдинг Метінвест Ахметова і інвесткомпанія ICU зійшлися в інтересі до групи Донецьксталь

ICU та Ахметов перебирають на себе борги та підприємства 	«Донецьксталі»
Фото Метінвест

Компанія ICU скупила боргові зобов’язання «Донецьксталі» бізнесмена Віктора Нусенкіса після того, як група «Метінвест» отримала від «Донецьксталі» контроль над ПАТ «Шахтоуправління «Покровське», повідомляють Наші Гроші. 

Зазначається, що в системі розкриття інформації НКЦБФР з'явилися дані, що ще з ІІ кварталу 2017 року 57% акцій «Покровського» були переведені з ПрАТ «Донецьксталь» – металургійний завод» на ТОВ «Індастріал коал холдинг» (ICH).

ICH належить «Metinvest BV» (Нідерланди)  і кіпрським офшорам, які контролюють ПрАТ «Дніпровський коксохімічний завод».

Водночас, «Метінвест» Ріната Ахметова і Вадима Новинського наразі веде роботу з Антимонопольним комітетом України, щоб отримати статус офіційного бенефіціара «ДКХЗ».

Одночасно борги Донецьксталі почав скуповувати інвестфонд «Глорі», підконтрольний ICU. 12 березня стало відомо, що ICU викупила борги підприємства перед російськими ВТБ Банком і Ощадбанком на суму близько $250 млн, 20 березня – що Дельта Банк продав їй 6 прострочених кредитів Донецьксталі загальним обсягом 1 млрд грн за 331 млн грн.

Як зазначається, загальний розмір вимог фонду «Глорі» до групи «Донецьксталь» зараз сягає понад 7,5 млрд грн. При цьому «Шахтоуправління Покровське» виступало поручителем по 3,4 млрд грн цієї заборгованості.

НГ пишуть, що частина боргів Донецьксталі фонд ICU купила через фінансову компанію Пріоритет, що належить Сергію Кию. Кий був депутатом Партії регіонів, а в 2001-2006 роках – помічником Ахметова.

Нагадаємо: в травні господарський суд Донецької області задовольнив позов щодо стягнення заборгованості в розмірі $125 млн (3,28 млрд грн) на користь ЗНВКІФ «Глорі» в особі ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» (ICU)

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті