mind
Рішення про арешти активів екс-власників ПриватБанку ухвалять не раніше жовтня

Рішення про арешти активів екс-власників ПриватБанку ухвалять не раніше жовтня

Високий суд Лондона ухвалить рішення за підсумками липневих слухань

Рішення про арешти активів екс-власників ПриватБанку ухвалять не раніше жовтня
Фото УНІАН

Не раніше жовтня цього року, Високий суд Лондона ухвалить рішення за підсумками липневих слухань про продовження або скасування всесвітнього арешту активів екс-власників Приватбанку Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова на суму $ 2,5 млрд. Про це з посиланням на джерело в Наглядовій раді банку пише LIGA.net.

Нагадаймо, слухання у Високому суді розпочалося в середу, 25 липня, та завершилося у вівторок, 31 липня 2018 року, за участю судді Джастіса Фанкорта.

Позов, як підстава для судового наказу про арешт активів, включає заяви, що Коломойський та Боголюбов незаконно привласнили з банку $1,9 млрд у 2014 році шляхом укладення низки удаваних правочинів, що мали наслідком переказування грошових коштів компаніям, якими вони таємно володіли чи які контролювали.

Під час слухання адвокат ПриватБанку Стефен Сміт пояснив, що у період з квітня 2013 року до серпня 2014 року Коломойський та Боголюбов організували шахрайську схему з надання позик 46 позичальникам, здійснення виплати за 54 удаваними «договорами поставки» на поставку в неймовірних обсягах товарів, таких як марганцева руда, поліетилентерефталат та концентрат яблучного соку, та схеми перекредитування, спрямовані на приховування шахрайських дій.

Нагадаємо: у 2017 році компанія Kroll підтвердила, що ПриватБанк до його націоналізації наприкінці 2016 року був об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій, що призвело до збитків мінімум у $5,5 млрд.

ПриватБанк у грудні 2017 року подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського й Боголюбова та вищезгаданих компаній. У результаті цього суд видав наказ про всесвітній арешт активів екс-власників банку Коломойського і Боголюбова і зазначених шести компаній на суму понад $2,5 млрд. При цьому Коломойського і Боголюбова зобов'язали розкрити інформацію про всі свої активи обмеженому колу осіб, які безпосередньо беруть участь у розгляді справи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті