Захворіло у світі
100,296,057
Померло у світі
2,158,473
Вилікувалось у світі
55,418,424
Захворіло в Україні
1,200,883
Померло в Україні
22,202
Вилікувалось в Україні
980,085
Гейтс допомагав Манафорту подавати неправдиві податкові декларації на прохання самого підсудного

Гейтс допомагав Манафорту подавати неправдиві податкові декларації на прохання самого підсудного

Партнер Манафорта визнав, що вони обидва розуміли, що порушують закон

Гейтс допомагав Манафорту подавати неправдиві податкові декларації на прохання самого підсудного
Пол Манафорт
Фото Shutterstock

Рік Гейтс, друг та партнер екс-керівника перевиборчого штабу Дональда Трампа та політичний консультант Віктора Януковича Пола Манафорта розповів суду, що допомагав підсудному подавати нечесні податкові декларації на його прохання та визнав свою провину. Про це повідомляє The Washington Post.

Під час 5-го дня судового слухання над Манафортом, якого звинувачують у банківському шахрайстві та несплаті податків, Гейтс визнав, що українські клієнти платили Манафорту «мільйони доларів за політичну роботу, переводячи гроші зі своїх компанії на Кіпрі на незареєстрований банківський рахунок обвинуваченого на Кіпрі».

Крім того, Гейтс зазначав, що Манафорт час від часу переводив ці кошти на американські рахунки.

Видання зазначає, що Гейтс має сенс співпрацювати із прокурорами, оскільки якщо буде вирішено, що його допомога у справі є «значущою», він зможе уникнути ув’язнення.

Партнер Манафорта також визнав, що розумів, що приховування рахунків було незаконним, а давав неправдиві свідчення Гейтс раніше лише на прохання самого Манафорта. Підсудний, за словами Гейтса, також доручив йому оформити мільйони на іноземних рахунках як позики, а не прибутки, що податки були меншими.

Зазначається, що Гейтс неодноразово повторював, що здійснював злочини на прохання Манафорта. Він назвав 12 зарубіжних компаній, які контролював Манафорт, на запит прокурора, назвав ще 3. За його словами, усі вона належали Манафорту, а гроші в них «прийшли від доходу від політичних консультацій в Україні». «Два директора з легальної фірми» на Кіпрі створили більшість рахунків, і або сам Гейтс або Манафорт контактували з ними задля здійснення грошових переказів.

Нагадаємо: 31 липня розпочався суд над 69-річним Полом Манафортом, екс-головою передвиборчого штабу Трампа та політичним консультантом Януковича. Його звинувачують у відмиванні грошей, ухилянні від сплати податків, банківському шахрайстві та змові. Віг може провести решту свого життя у в’язниці, якщо його визнають винним.

Як повідомлялось, під час першого дня слухань прокурори розкрили, що Манафорт зберігав $60 млн, зароблених в Україні, на понад 30 прихованих іноземних рахунках.

Як повідомлялось, коли мова зайшла про українських багатих клієнтів, суддя заборонив називати їх терміном «олігархи».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті