Захворіло у світі
96,906,712
Померло у світі
2,075,902
Вилікувалось у світі
53,431,108
Захворіло в Україні
1,177,621
Померло в Україні
21,499
Вилікувалось в Україні
914,730
Президент Ірану готовий до переговорів із Трампом «прямо зараз»

Президент Ірану готовий до переговорів із Трампом «прямо зараз»

Рухані вважає, що США має зняти усі санкції доки не відбулись двосторонні переговори

Президент Ірану готовий до переговорів із Трампом «прямо зараз»
фото twitter.com/HassanRouhani

Президент Ірану Хасан Рухані заявив, що готовий розпочати переговори із США «прямо зараз». Про це повідомляє CNN.

«У мене немає попередніх умов. Якщо уряд США захоче, давайте розпочнемо прямо зараз, – сказав Рухані. – Якщо є щирість, Іран завжди вітав діалог та переговори».

Радник Трампа з національної безпеки Джон Болтон, коли його запитали про цю пропозицію, назвав її імовірною «пропагандою».

«Давайте поглянемо, що з його вийде, або це просто пропаганда», – сказав Болтон та додав, що Трамп згоден вести переговори із такими режимами як КНДР та Іран.

«Якщо Іран і насправді готовий прийти та поговорити про їх злісну поведінку в регіоні та світі, я думаю, що президент захоче це зробити». – зазначив радник.

Але іранський президент висловив занепокоєння, що Трамп є ненадійним, підкресливши, що від попереднього діалогу з Тегераном він відмовився.

«Особа, яка стверджує, що готова розпочати переговори вже сьогодні, відкликала усі свої міжнародні зобов’язання, починаючи з Паризької кліматичної угоди і закінчуючи бізнес-зобов’язаннями перед іншими країнами», – сказав Рухані.

Він вказав, що хоче, щоб з Ірану зняли санкції до початку будь-яких переговорів.

«Якщо хтось кладу ніж у руку супротивника і каже ми хочемо переговорів, відповідь полягає у тому, що спершу треба відкласти ніж, а потім сідати за стіл переговорів», – сказав Рухані. Він додав, що ці санкції направлено на «іранських дітей та людей».

Президент Ірану також спробував зменшити вплив відновлених антиіранських санкцій Трампа, зазначивши, що завдяки ним, саме Америка стає більш ізольованою, а не Іран.

«Вони будуть тиснути на нас, завдавати нам болю, але ми обов’язково вийдемо з цього стану, – сказав Рухані, маючи на увазі обмежувальні заходи. – Якщо ми працюватимемо разом, світ зрозуміє, що ці санкції не є ефективними».

Зокрема, Рухані сказав, що Росія та Кита не дотримуватимуться санкцій і, незважаючи на погрози Трампа, жодних «серйозних наслідків» для них не буде.

«Минулого місяця я був в Європі, вів переговори з Китаєм, – сказав президент. – Їх обіцянка: вони ігноруватимуть американські санкції».

Нагадаємо: Трамп підписав указ, який відновлює санкції проти Ірану. Перший раунд обмежувальних заходів охоплює придбання іранським урядом американських доларів, торгівлю золотом та іншими дорогоцінними металами, торгівлю металами та вугіллям і автомобільний сектор.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті