ЄС змінить норми щодо надання громадянства країнами-членами блоку

ЄС змінить норми щодо надання громадянства країнами-членами блоку

Нові правила будуть опубліковані у вересні цього року

ЄС змінить норми щодо надання громадянства країнами-членами блоку
фото з pixabay.com

Єврокомісар з питань юстиції Вєра Юрова заявила про необхідність перегляду норм щодо надання громадянства країнами-членами ЄС, зокрема особливу увагу буде приділено так званим «золотим паспортам». Про це повідомляє Spiegel.

«В останні роки усе більше число країн ЄС надають все більше громадянства громадянам третіх країн, якщо ті вклали великі кошти у країну», – сказала Юрова. Мова йде також і про придбання дорогої нерухомості.

Зокрема, у звіті згадується Кіпр, Мальта та Греція, які видають чимало довгострокових дозволів на проживання («золоті візи») або повноцінне громадянство («золоті паспорти») людям з Китаю, Росії та колишніх республік СРСР.

Критики вже давно піднімають питання паспортів, але ЄС не може на це вплинути. Право на надання громадянства належить країнам-членам блоку.

Проблема полягає у тому, що власники «золотих паспортів» можуть вільно переміщатись країнами-членами ЄС.

«Ми не хочемо, щоб в ЄС були троянські коні, – сказала Юрова. – Деяким державам-членам необхідно зробити більше для того, щоб громадянство не надавалось злочинцям, які загрожують безпеці Європи».

За її словами, Євросоюз не повинен стати прихистком для злочинців, корупції та «брудних» грошей.

В рейтингу країн, в яких громадянство купити найдорожче, перші місця посідають Австрія ($27 750 000), Кіпр ($2 375 000) та Мальта ($1 065 000).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло