mind
Екстремальна спека спричинила найгіршу овочеву кризу в ЄС за останні 40 років

Екстремальна спека спричинила найгіршу овочеву кризу в ЄС за останні 40 років

Найбільше від спеки постраждали Франція, Бельгія, Нідерланди, ФРН, Британія, Угорщина та Польща

Екстремальна спека спричинила найгіршу овочеву кризу в ЄС за останні 40 років
фото з pixabay.com

За словами представників Європейської асоціації виробників фруктів та овочів (PROFEL), тривала спека в Європі викликала серйозні проблеми в овочевому секторі ЄС. Про це повідомляє Euractive.

«У зв’язку із спекою та сухою погодою протягом всього липня на більшій частині континенту овочі продовжують страждати, врожайність стрімко зменшилась. Сьогодні ситуація для виробників овочів та фруктів є найсерйознішою за останні 40 років», – йдеться в повідомленні асоціації.

Найбільше від спеки постраждали Франція, Бельгія, Нідерланди, ФРН, Британія, Угорщина та Польща.

Асоціація повідомила, що найбільше постраждав сектор заморожених та консервованих овочів, у якому втрати врожайності спричинили скорочення та нерегулярні поставки свіжих овочів на переробні підприємства, що у свою чергу призвело до збільшення витрат виробництва та скорочення кількості продуктів, які обробляються.

Однак поки немає точної інформації, що збільшення витрат призведе до підвищення цін.

У PROFEL зазначили, що 2018-й є третім роком поспіль, коли овочевий сектор потерпає через погоду. Очікується, що врожай гороху та бобів зменшиться на 20–50%.

«У деяких виробничих регіонах на півдні Європи перший врожай бобів також постраждав через сильні зливи (повені та град). Врожайність цибулі може зменшитись від 15 до 50%, врожайність кабачків та шпинату також зменшиться. У багатьох регіонах посів інших культур, таких як шпинат, квасоля та цвітна капуста, є неможливим через спеку», – зазначається в повідомленні асоціації.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті