США відновлюють другий флот, щоб протистояти Росії

США відновлюють другий флот, щоб протистояти Росії

На півдні Атлантики збільшилась активність китайських та російських ВМС

США відновлюють другий флот, щоб протистояти Росії
фото Wikipedia

 Китайські військові судна та російські субмарини посилили свою присутність в північній частині Атлантичного океану до небачених з часів «холодної війни» масштабів. Про це в інтерв’ю «Голосу Америки» повідомив командуючий військово-морськими операціями США адмірал Джон Річардсон.

«Ще п’ять тому нічого подібного не було», – сказав він.

За слова Річардсона, китайський флот знаходиться на міжнародному рівні та має «готовність та здатність» працювати в будь-якому регіоні, де заманеться Пекіну..

Однак активність китайських суден є куди меншою загрозою, ніж становлять собою російські підводні човни. Країни НАТО від Північної Америки до Європи все більш непокояться через зростання активності російського підводного флоту на півночі Атлантики.

«Мова йде про максимальний рівень за 25 років», – говорить Річардсон.

Влада США вважає, що Москва може використовувати субмарини для підрізки підводних кабелів, які поєднують два континенти, або підключитись до них.

Другий флот було вирішено відродити після того, як його було розформовано в 2011 році. Зазначається, що 24 серпня на борту авіаносця в Норфолці під керівництвом Річардсона відбудеться офіційна церемонія відновлення флоту.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло